Fakirblog, 22 Ekim 2017

Kelime Birleştir Hilesi Var mı ?

Son dönemlerde oldukça zevk alarak oynadığım oyunlar arasında hiç şüphesiz kelime birleştir oyunu geliyor. Bu oyun hem zaman geçirtiyor hem de oldukça eğlenceli bir şekilde rekabet etmeye olanak sağlıyor. Diğer oyunların aksine sadece bir kişi il oynanmayan kelime birleştir oyununu tek telefon yada tablet yardımıyla arkadaşlarınızla da rahatlıkla oynayabilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey bu oyunu oynarken doğru kelimeleri ve doğru resimlere bakmak…

Yani başka bir deyiş ile iki adet resimde yer alan kelimeleri birleştirerek oyunu doğru bir şekilde çözmeye çalışıyorsunuz. Geçtiğimiz hafta arkadaşımın bu oyuna yeni başlamasına rağmen oldukça ilerlediğini görmem neticesinde kelime birleştir hilesi var mı sorusu kafama takıldı. Her şeyden önce bu oyunu oynamak için level atlamaya yada rekabet etmeye gerek olmadığı için yavaş yavaş çözmenin daha faydalı olacağını düşünüyorum. Oyunda çok fazla takıldığım bazı soruların cevapları hakkında bilgi vermek gerekirse:

kelime birleştirme

1- ACIGÖL

Acı biber resmi ve göl resmi birleşmiş Acıgöl olmuş

2-ADANA

Bir köpek isim kartı tutuyor ve bir kadın resminde anası ile poz veriyor.

3-AKŞAMÜSTÜ

Bir şehirde akşam olmuş ve merdivende bir usta duruyor.

Görüldüğü gibi kelime birleştir oyunu cevapları sanılanın aksine zaman geçirtmek amaçlı olduğu için öncelikli olan şey eğlenmek ve bunun için bana kalırsa hile arayışına girmenize hiç gerek yok. Hazır lafı açılmışken bir konu başlığına daha değinmek istiyorum. Özellikle son dönemlerde android tabanlı oyunlarda sıklıkla zeka oyunlarının ve kelime bulmaca benzeri oyunların ön plana çıkarılması da eğlencenin birkaç tık artmasına neden olmuşa benziyor. Bu sayede hem eğleniyor hem de oyun oynarken mutlu olmayı başarıyoruz. Tipik macera oyunlarının yerine bu oyunları oynayarak zamanımızın daha eğlenceli geçmesini de sağlayabiliriz.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz