Fakirblog, 22 Ekim 2017

Kısa Mesaj Şikayet

sms şikayet

Farklı firmalardan gelen kısa mesajlar nasıl şikayet edilir? Mesaj kutunuz hiç bilmediğiniz mesajlarla daha önce hiç gitmediğiniz otel tanıtımları ile ve dolandırıcı olduğundan şüphelendiğiniz bazı istenmeyen mesajlarla mı doldu? Artık daha kolay şekilde bu mesajları şikayet edebilir ve sizi daha az rahatsız etmesini sağlayabilirsiniz.

Açıkça belirtildiği üzere kişi kendi isteği olmaksızın Sms ile bilgilendirilmiyor. Eğer istemsizce atılan bir mesaj varsa sms şikayet üzerinden kolaylıkla şikayet etmekte mümkün oluyor. Gümrük ve Ticaret Bakanlığı tarafından “Ticari İletişim ve Ticari Elektronik İletiler Hakkında Yönetmelik” yayınlanmasının ardından “Ticari Elektronik İleti Şikayet Sistemi” ortaya çıktı. Kısaca TİSS olarak bahsedeceğimiz bu sistem mesaj yağmurundan yorulan kişilerin kolaylıkla bu mesajları şikayet etmelerine de olanak sağlıyor.

Reklam Mesajları Nasıl Şikayet Edilir

Size izinsiz olarak gönderilen smsleri şikayet etmek için öncelikle TİSS adresine giriş yapmalı ve ilk aşamada sizden istenen bilgileri doğru olarak doldurmanız gerekmektedir. Bu bilgiler arasında kimlik numaranız, doğum tarihi ve cep telefonu bilgileri yer almaktadır. Bunları doldurduktan sonra size aktivasyon kodu gönderiliyor. Ardından bu koda girip 4 farklı işlem üzerinden şikayetinizi gerçekleştirebiliyorsunuz.

  • Kısa mesaj (SMS) şikayeti yap
  • Sesli arama şikayeti yap
  • E-posta şikayeti yap
  • Şikayet durumu takibi

Bu seçeneklerden bir tanesini tercih ederek rahatsız olduğunuz hususlarda doğru bir şekilde şikayette bulunabiliyorsunuz. Benim şahsi düşünceme göre kullanıcının hakkının savunulması ve istenmeyen mesajların engellenmesi için oldukça yerinde bir adım olduğunu söyleyebilirim. Şimdiden devamlı olarak mesaj gelen birkaç adresi bu sistem üzerinden şikayet ettim. Sizlerde aynı şekilde bilgilendirme mesajlarından bunaldıysanız ve sms şikayeti yapmak istiyorsanız rahatlıkla bu sistemi kullanabilirsiniz.

Sms şikayeti için burayı tıklamanız yeterli olacaktır.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz