Fakirblog, 22 Ekim 2017

Köpek Temel İtaat Eğitimi Komutları

Köpek eğitimi yuvarlan komutu

“Yuvarlanma’’ köpeğinize öğretebileceğiniz çok eğlenceli bir harekettir. Başlamadan önce diğer yere oturma ve yatma komutlarını köpeğinize öğretmiş olmanız gerekir. Diğer komutlara göre köpeğinize yuvarlanmayı öğretmeniz biraz daha zor olacaktır. Ancak biraz sabrederseniz köpeğinizin siz farkında olmadan yuvarlanmaya başladığını göreceksiniz. İşte yöntemi: İhtiyacınız Olanlar Öncelikle çok fazla mamaya ve köpeğinizin yuvarlanacağı

Yerine git komutu

Köpeğinizi, oturmasını veya ayağınızın altından çekilmesini istediğinizde köpek eğitiminin önemi ortaya çıkar. Köpeğinizi göndermek üzere evinizde bir yer veya her odada farklı bir bölge seçebilirsiniz. Bunu köpeğinize öğretmeniz oldukça kolay olacaktır.

Köpeğinize Dokunma Eğitimi Nasıl Verebilirsiniz?

“Dokunma” komutu köpeği gördüğü her şeyi ağzına almasını engellemek için kullanılır. Çocuğunuz oyuncağı ya da kirli çamaşırlar gibi köpeğinizin dokunmamasını istediğiniz şeyleri “Dokunma” komutunu öğreterek köpeğinizin almasını engellemiş olursunuz. Bu komut köpeğinizin zararlı olabilecek bir şeyler yemesini de engeller. Bu komutu öğretmek oldukça kolaydır.

 

 

Köpek eğitimi gel komutu

Köpeğinizi çağrıldığı zaman gelmesi için eğitmek en önemli temel komutlardan biridir. Bu komut üzerinde köpeğiniz iyice eğitildikten sonra herhangi bir tehlike durumunda köpeğinize yanınıza gelmesini söyleyerek onu koruyabilirsiniz. Yavru köpeğe ismini öğrenir öğrenmez gel komutunu öğretmeye başlayabilirsiniz. Zorluk derecesi: Orta Gerekli Zaman: 5-10 dakika, günde 2-3 kez …

Köpeğinizin yere yatması için nasıl eğitmelisiniz?

Köpeğe “Yat” komutu öğretmek oturma komutunu öğretmek kadar kolaydır. Bu komut köpeğinizi heyecan durumlarında sakinleştirmeniz konusunda çok yararlı olabilir. Bu komutu öğreterek köpeğinizin uzun bir süre kıpırdamadan aynı pozisyonda kalmasını sağlayabilirsiniz. Zorluk Derecesi: Kolay Gerekli zaman: 5-10 dakika, günde 2-3 kez

Köpeğinizi size bakması için nasıl eğitmelisiniz ?

“Bak” komutu köpeğinizin dikkatini size vermesini sağlamak için kullanılır. “Bak” komutu özellikle itaat eğitimleri sırasında köpeğinizin size odaklanmasını sağlamak açısından çok yararlıdır. Köpekleriyle bir takım olarak çalışanlar için bu komut çok önemlidir. Örneğin, arama kurtarma çalışmalarında yer alan insanlar, köpeklerinin dikkatini çekmek için “Bak” komutunu kullanırlar.

Köpeğinize “Bırak” komutunu vererek eğitirseniz ağzında ne olursa olsun hemen yere bırakır. Bırak komutunu köpeğinize öğretmek çok önemlidir. Ağzında tehlikeli bir şey tuttuğunda bırak komutu vererek köpeğinizi tehlikeli durumlardan koruyabilirsiniz. Ayrıca bu komutu öğrendikten sonra köpeğinizle çok çeşitli oyunlar oynayabilirsiniz. “Bırak” komutunu çoğu köpek çok çabuk öğrenir. Yine de, bazı köpekler öğrenmekte inat edebilir.

Köpek Temel İtaat Eğitimi Komutları

Köpek eğitimi otur komutu

Köpeğinize oturma komutunu öğretmek genellikle çok basittir çünkü köpekler doğaları gereği oturmaya her zaman meyillidir. Sizin tek yapmanız gereken otur sözcüğünü oturma eylemiyle ilişkilendirmektir. Bu komut orda kal ve yat gibi komutların da temelini oluşturur. Zorluk derecesi: Kolay Gerekli Zaman: 5-10 dakika, günde 2-3 kez

Köpek eğitimi bekle dur, kalk, kal

Çağrıldığında köpeğinizin yanınıza gelmesinin önemli olduğu gibi “kal” komutu da köpeğinizi tehlikeli durumlardan korumak için çok önemlidir. Bu komut sayesinde, ev işlerini yaparken, misafirlerini ağırlarken ya da köpeğinizi halk arasında dolaştırırken çok rahat edersiniz. Kal komutu ile köpeğinizin olduğu yerde hareket etmeden kalır ve siz izin verene kadar.

Kalk” komutu köpeğinize hareket etmeden ayakta durmasını anlatmanız için kullanılır. Köpeğiniz herhangi bir yerini yaraladığında ya da incittiğinde bu komut çok işe yarayabilir.

Köpek eğitimi bekle komutu

Bekle” komutu siz izin verene kadar köpeğinizin olduğu yerde kalmasını sağlar. Köpeğiniz kapıdan kaçmaya çalıştığında ya da yuvasında kalması gerektiği anlarda yuvasından çıkmaya çalıştığında bu komut çok yararlıdır.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz