Fakirblog, 22 Ekim 2017

Köprülü Kanyon Rafting Fiyatları

Köprüçay vadisi ülkemizde rafting yapmaya uygun olan noktalar arasında yer almaktadır. Bölgenin turistik özellikleri ve doğal güzellikleri de her geçen gün artan bir popülerliğe sahip olmasını sağlamıştır. Köprü çay Isparta’da başlayan ve Antalya’da denize dökülen oldukça önemli bir ırmaktır.

Köprülü kanyon rafting yapmak isteyenler için cazibe noktası oluşturmaktadır. Bu durumun temelinde yatan neden ise Akdeniz’e ulaşan kısım içerisinde dar geçişlerin bulunması ve birbirinden farklı doğal güzelliklerin yer alıyor olmasıdır. Her geçen gün daha da artan bir popülerliğe sahip olduğunu belirtmiştik. Özellikle yaz aylarında köprülü kanyonda sekiz bine yaklaşan turist rafting yapmaktadır. Oldukça heyecanlı bir rafting noktası olmasına karşın profesyonel ekipler halinde yapılması durumunda herhangi bir sorun yaşanmaz. Bu bakımdan yaz aylarında yolunuz Antalya yada Isparta iline düşerse rafting faaliyetinde bulunan firmalar ile irtibat kurabilirsiniz.

köprülü kanyon

Köprülü Kanyon Rafting Fiyatları Ne Kadar

Bu sorunun cevabı ikiye ayrılmaktadır. Transferli ve transfersiz rafting şeklinde… Eğer transfersiz rafting yapacaksanız 30 tl ile 40 tl arasında bir miktar ödemeniz yeterli olacaktır. Transferli rafting fiyatları ise biraz daha yükseliş gösterebilir.  Bazı durumlarda (yoğunluğun yaşandığı) fiyatlarda yükseliş gösterildiği için önceden rezervasyon yaptırmanız sizin açınızdan büyük bir avantaj olacaktır.

Rafting firması seçerken dikkat edilmesi gereken en önemli nokta ise yetki belgesine sahip olup olmadığının tespit edilmesidir. Bu durumda çeşitli sorunlar yaşamadan eğlenceli bir rafting deneyimi yaşamanız mümkün olacaktır. Aynı zamanda ailecek unutamayacağınız güzellikte anılarınız olacaktır. Rafting yapmak istediğiniz zaman internet üzerinden çeşitli firmalara ulaşmak mümkündür. Buna rağmen en uygun fiyatlı olana değil en kaliteli hizmet verene yönelmenizi tavsiye ediyoruz.

rafting antalya

Köprülü Kanyon Milli Parkı

Köprülü Kanyon ismini ırmak boyunca bulunan iki adet, köprüden almıştır. Bu köprünün ilki ustasına (küçük olanı) büyük olanı ise kalfasına aittir. Bu sebepten Köprülü Kanyon adını almıştır. Daha çok yolculuk esnasında bu köprülerin altında eşsiz maceralar elde etmek mümkündür. Döneminde turizm potansiyeli tespit edilerek  köprülü kanyon Antalya civarında bir milli park kurulmuştur.

Kuruluş tarihine göz attığımız zaman 1973 senesi karşımıza çıkmaktadır. O dönemden günümüze kadar ki geçen süre içerisinde devamlı olarak müşteri ve turist potansiyelini artırmış ve daha farklı misafirlere hizmet vermeyi başarmıştır. Günümüzde ise ülkemizde aktif olarak rafting yapılan iki üç adres arasında yer alır. Bölgede yer alan köprülü kanyonu ve farklı doğal güzellikleri ile doğrudan tercih edilecek ayrıcalıklı bir nokta olarak bahsetmek yanlış olmayacaktır.

Yakın bir gelecekte günümüzde yer alan turist rakamlarının üç dört katına çıkacağı tahmin edilmektedir. Bölgede yer alan doğal güzelliklerin bozulmadan günümüze kadar ulaştırılması da bu kanyonu ayrıcalıklı yapan seçenekler arasında yer alır. Sadece rafting açısından değil bölgede yer alan kanyon otelleri arasında konaklayarak doğal güzelliklere farklı bir bakış açısı ile yaklaşabilirsiniz. Ayrıcalıklı tatil seçeneklerine hızlı ve kaliteli bir şekilde ulaşarak farklılıklar hakkında bilgi sahibi olmanız da içten bile değildir. Detaylar için sizleri de davet ediyoruz.

rafting yerleri

 Köprülü Kanyon Nerede

Bu sorunun cevabına daha öncede değinmiştik köprülü kanyon otelleri seçenekleri ziyaret edilerek uygun fiyat ayrıcalıkları ile kalınabilir. Aynı şekilde transferli hizmetlerden yararlanarak rafting ayrıcalığına da ulaşmak mümkün olmaktadır. Ailecek yada dostlarınızla yaptığınız rafting seçeneklerinde farklı bir gün yaşayacağınızın garantisini veriyoruz. Altını özellikle çizmek istediğimiz bir diğer konu başlığı ise gerekli önlemlerin alınması ve riske girmeden iş yapılmasıdır. Bu bakımdan herhangi bir sorun yaşamaksızın ayrıcalıklı ve hızlı bir şekilde hizmet almanız mümkün olacaktır.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz