Fakirblog, 25 Eylül 2017

Kredi Başvurum Neden Reddedildi, Kredi Notum Düşer Mi ?

Kredi başvurusu ret nedeni

Kredi başvurularımızın reddedilmesi için birçok neden sıralayabiliriz. Bunların en önce gelen sebebi daha önce bankalar üzerindeki kullanmış olduğumuz kredilerin ödeme periyotlarında yaşamış olduğumuz sorunlar yer almaktadır. Gecikmiş ödemeler,  yapılmayan avukatlık olmuş kredilerimiz,  sürekli ödemelerde yaşanan aksaklıklarda sebepler arasında yer almaktadır. Bankaların birçoğu kredi kullanımlarını sağlamak için kendi tüzükleri gereği bazı şartlar oluşturmaktadırlar. Sigortası olmayan, 6 aylık başvuru süresince SSK kaydı bulunmayan,  belgelenebilir bir geliri olmayan,  çekilmek istenen kredinin karşılığı bir teminatın verilememesi,  çekilmek istenen tutarın kazancımızla eşleştirilememesi,  az bir ihtimal olarak görünse de başvuru yapılacak olan bankanın doğru bir tercih olmaması gibi bir çok alt etkenler kredi başvurumuzun reddedilmesinde rol oynamaktadır.

kredi başvurusu reddedildi

Kredi Başvurusunun Reddedilmemesi İçin Ne Yapılmalı

Bankaların bir çoğunun aramış olduğu kriterler SSK, gelir, kredi notu,  çekilecek tutara karşı verilebilecek teminatın olup olmadığı, geçmiş dönemlerde ki kredi kullanımlarında ki ödeme çizelgesinin düzenliliği ya da mevcut durumda hali hazırda kullanılmış olan kredinin kalan borç miktarının, gelir ile arasında dengesi gibi faktörleri inceleyerek başvurulara olumlu yada olumsuz olarak dönüş sağlamaktadır. Kredi başvurularımızdan olumlu sonuç almak istiyorsak mutlaka kazancımızı belgeleyebilmeli, sigortamızın olması,  yüksek tutar kredileri için teminatımızın o tutarı karşılaması, aktif olan borçlarımızın düzenli olarak ödenmesi,  birden fazla kredi kullanmışsak 3, 4. krediye uygunluğumuzu araştırıp ona göre başvuru yapmamız gerekmektedir.

Kredi Başvurusu Reddedilirse Kredi Notum Düşer Mi?

Her aldığımız ret cevabı da kredi notunuzun düşmesine buda kredi kullanmamız için önümüze bir engel olmasını sağlayacaktır. Başvurumuzun durumumuza uygun miktarlarda olması da kredimizin onaylanması için önemli bir etken olmaktadır. Banka yaptığı araştırmalar ile bize olumlu ya da olumsuz dönüş sağladığı için bankalarla olan alışverişlerimizin daimi olarak düzenli olmasına özen göstermeli borçlu isek borçlarımızın ödemelerinin düzenli olmasını sağlamalıyız. Bu şartları karşılayamazsanız hangi banka olursa olsun ret cevabı alacağımız neredeyse kesindir.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz