Fakirblog, 22 Ekim 2017

Kredi Çekmek İçin Kredi Notunun Önemi

Kredi notu ödeme alışkanlıklarınız ve çeşitli analizler ile ortaya çıkarılır. Bu alışkanlıklarınız sayesinde ne kadar kredi çekeceğiniz onaylanacaktır. Kredi notunuz ortalamanın üzerinde ise ve sabit bir geliriniz bulunuyorsa yüksek ihtimalle kredi talebiniz onaylanır ve istediğiniz krediyi çekebilirsiniz.

Bazı durumlarda kredi notunu önceden bilmek kredi çekmek istediğiniz sizin için kolaylık olacaktır. Ödeme alışkanlıklarınızda meydana gelen bir sıkıntı hakkında önceden bilgi sahibi olursanız gereksiz yere kredi notunuzun düşmesinin de önüne geçebilirsiniz. Söz gelimi borcunu ödemeyi unuttuğunuz bir kredi kartınız yada borcunuz olduğunu düşünelim. Bu durum kredi notunuza düzenli olarak olumsuz etki yapacaktır. Bu alışkanlıkların önceden fark edilmesi sorunun ortadan kaldırılmasını sağlayacaktır.

kredi çekmek ve kredi notu

Kredi notu nasıl hesaplanıyor

Kredi notuna bağlı olarak çekeceğiniz kredinin onaylanıp onaylanmayacağına da daha rahat bir şekilde karar vermeniz mümkündür. Söz gelimi kredi notunuzun ortalamanın üzerinde olduğunu düşünelim. Sabit bir geliriniz bulunuyorsa rahatlıkla kredi çekebilirsiniz. Tabi ki bu durumun da belli başlı standartları bulunmaktadır. Aylık taksitlerin gelirinizin yüzde atmışını geçmemesi daha rahat bir şekilde kredinizin onaylanması anlamına gelecektir.

Aynı şekilde daha önceden çektiğiniz kredilerin ve ödediğiniz kredi kartı borçlarının da bu konuda son derece önemli bir artısı olduğu da unutulmamalıdır. Kredi miktarınızın düzenli olarak belirlenmesi ve çekmek istediğiniz kredi hakkında detaylı bilgiye ulaşmak için kredi notunuzu kontrol etmeniz yeterli olacaktır.

Altı çizilmesi gereken diğer konu başlığı ise kredi notu öğrenmeden de kredi çekilebileceğidir. Kredi notu sadece ödeme alışkanlıklarınıza paralel olarak hazırlandığı ve bankaların bu konuda aydınlanmasını sağladığı bir konu başlığı olduğu için kredi notunun her zaman için bilinmesine gerek yoktur. Siz bir bankaya giderek kredi başvurusunda bulunabilir ve buradan gelecek cevaba göre de hareket edebilirsiniz.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz