Fakirblog, 22 Eylül 2017

Kredi Kartı Dönem Borcunu Geciktirince Ne Olur ?

Kredi kartı dönem borcu geciktirilirse ne olur? Yada kaç gün ödenmezse kredi kartı borcundan dolayı avukatlık olunur sorularının cevaplarını arayacağız. Öncelikle sizin belirttiğiniz takvim içerisinde kredi kartı hesap kesiminiz belirlenir. Bu tarihin ardından 9 gün içerisinde borcunu ödemeniz gerekecektir.  Bu sürenin ardından asgari ücret kadar olan kısmı ödememeniz durumunda  iletişim seçenekleriniz ile size ulaşılacaktır. Genellikle telefonunuza mesaj gönderilir yada mail adresiniz ile ulaşılmaya çalışılacaktır.

Kredi Kartı dönem borcu ödenmezse ne olur ?

Bu konuda sıklıkla ilk uyarılarda herhangi bir şekilde yaptırım uygulanmaz ve sizin ödeme yapmanız beklenir. Şayet bankanın size ikinci olarak verdiği sürede de geciktirme yaparsanız o zaman bazı sorunların ortaya çıkmaya başlayacağınız söyleyebiliriz. Bu sürenin sonunda ödeme yapmadığınızı varsayalım. Banka size yeniden kredi kartı borcu geciktirme olduğunu belirterek ulaşacaktır. Siz ödeme yapmamanız durumunda kredi kartınız kullanıma kapatılır ve ödeme yapmanız engellenir.

kredi kartı borç geciktirme

Kredi kartı borcu ödenmezse kredi notu düşer mi ?

Bu duruma son vermek için ödeme yapmanız gerekmektedir. Oysa ki başka bir sorun daha ortaya çıkar ki o da kredi notunuzun düşmesidir. Yeniden bir kredi kartı istediğiniz yada kredi çekmeye çalıştığınız zaman çok yüksek ihtimalle bu not düşüşü sizin ihtiyacınızı olumsuz yönde etkileyecektir. Diyelim ki bu otuz gün içinde de ödememeye devam ettiniz. İşte yasal takibin yani avukatlık olmanın başlaması için son yedi günlük süre devre girer. Böyle bir sorun yaşamamak adına bu süre içerisinde kredi kartı borcunuzu geciktirmeden ödemenizi tavsiye ediyoruz. Aksi takdirde ciddi sorunlarla karşılaşabilir ve biraz önce de belirttiğimiz gibi bu sorunlar sizin için çok ciddi engelleri de beraberinde getirebilecektir. Kredi kartı borcu geciktirme kredi notunun düşmesine neden olacağı için ilerleyen zamanlarda daha büyük sorunlar yaşamanız anlamına gelebilecektir. Dikkat edilmesinin de son derece büyük bir önemi bulunmaktadır.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz