Fakirblog, 25 Eylül 2017

Kredi Notu Hesaplaması Nasıl Yapılır ?

Bankalarla çalışmak isteyen kişiler sıklıkla kredi notu hakkında bilgi sahibi olmaya çalışmaktadır. Doğrudan kredi kayıt bürosunun sitesine giderek kredi puanınızı öğrenebileceğiniz gibi aynı zamanda başvurularınız durumunda da kredi puanınıza göre de kredi notunuz hesaplanabilir.

Peki ama kredi notu nasıl hesaplanıyor? Kredi notu hesaplanmasında dikkat edilen ve gözden kaçırılanlar nelerdir bu konu başlıklarına detaylı bir şekilde değineceğiz. Öncelikle kredi borçlarının mevcut ödeme alışkanlıklarınız ve borçlarınıza paralel olarak değişen analizler sonucu ortaya çıkan bir puanlama olduğunun altını çizelim.

Kredi ödemeleriniz, kredi kartı kullanımınız, geçmiş ödeme grafikleriniz ve bankalarla çalışma sıklığınız da bu şekilde kredi notunuzu olumlu olarak etkileyecektir. Tersi bir durum olduğu zaman söz gelimi kredi kartı borcunuzu geciktirdiğiniz zamanda kredi notu düşecektir. Böylesine sorunlarla karşılaşmamak için kişilerin kredi notunun düşmesine neden olan etmenleri iyi araştırması son derece önemlidir.

Kredi Çekebilmek İçin İstenenler

  • Kredi notu
  • Sabit gelir
  • Sigortalılık
  • Toplam borç miktarı

kredi çekmek kredi notu

Kredi çekebilmek için kredi notu kaç olmalı ?

Benzeri konu başlıklarının üzerinde durarak kredi çekip çekemeyeceğiniz söylenebiliyor. Bir diğer önemli konu ise toplam borç miktarıdır. Tüm kredi kartlarınızın ve kredili hesaplarınızın dolu olması durumunda yeniden kredi çekmeniz zorlaşacaktır. Böylesine bir sıkıntı ile karşılaşmamak adına sizler de borçlarınızı bir miktar azaltarak kredi çekmek adına yeniden başvuruda bulunabilirsiniz. Kredi çekmek için bu şartlarında ötesinde çeşitli seçeneklerin ön plana çıkarıldığı da unutulmamalıdır. Genellikle kredi çekebilmek için düzenli olarak ödeme yapanların ve kredi puanı 1500 üzerinde bulunan insanların kolay bir şekilde kredi çekeceğinin altını çizebiliriz.

Bu noktada sigortalı olmanın da tekrar önemini belirtmeden geçmeyelim. Çünkü sigortalı olmamanız durumunda kredi notunuzun kaç olduğuna bakılmaz ve kredi teklifi reddedilir. Bir yerde sigortalı olarak çalışmanız sizin kolay bir şekilde kredi çekmenizi sağlayacak önemli konu başlığı arasında yer alacaktır. Hızlı bir şekilde kredi çekmenin bu bakımdan son derece büyük bir önemi olduğu da unutulmamalıdır.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. hasret diyor ki:

    Kredi notu yükselmesi ne kadar sürede olur ?

Yorum Yaz