Fakirblog, 25 Eylül 2017

Kredi Notu Ne Kadar Sürede Güncellenir

Kredi çekmek isteyenler sıklıkla bu sorunlarla karşılaşırlar. Kredi notu kadar sürede güncellenir ? Hali hazırda kredi notunuz düşükse bunu yükseltmek için ne yapmak gerekir? Bu soruların cevaplarına daha önce de detaylı bir şekilde değinmiştik.

Geçtiğimiz hafta çok değerli bir arkadaşım kredi çekmek istediğini ve çok düşük bir miktar istediği halde kredi başvurusunun onaylanmadığını söyledi. Kredi notundan haberi yokmuş beraber incelediğimiz zaman küçük bir hatanın kendisi için sorun oluşturduğunu öğrendik.

Kredi Notu Nasıl Yükseltilir

Arkadaşım üst üste iki kez kredi borcunu geciktirdiği için kredi notunda çok ciddi düşüş olduğunun farkına vardık. Bunun temelinde yatan neden ise kredi borcunu zamanında ama yanlış hesaba ödediğini gördük. Bu tarz basit hatalar kredi notunuzun düşmesine neden olabilir. Oysa ki borcuna ve zamanlamasına çok sadık olan arkadaşım gibi sizlerde benzer sorunlarla karşılaşabilirsiniz. Bunun için benim önerim düzenli olarak en azından kredi çekmediğiniz zamanlarda bile kredi notunuzu öğrenebilirsiniz. Bu şekilde o dönemler içerisinde bir hata yapıyorsanız bu hatalarınız hakkında daha detaylı bilgi sahibi olarak düzeltmeniz mümkün olabilir.

kredi notu yükseltmek

Eğer bir hatayı ki bu kredi kartının borcunun geciktirilmesi yada eksik ödenmesi gibi basit gelen hatalar olabilir. Zamanında ödenmesi ile birkaç aylık periyotlar içerisinde düzeltilmesi söz konusu olabilir.

Kredi Notu Nasıl Öğrenilir

Kredi kayıt bürosunun internet adresine girdiğiniz zaman detaylı bir şekilde kredi notunuzu öğrenebilir ve hangi bankalarla çalıştığınız hakkında detaylı bilgiye rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Bu durumda mevcut kredi puanınız hakkında bilgi sahibi olmanızı sağlayacaktır. Tek tek inceleme yaparak sizin için olumsuz durumlar oluşturan başlıkları da göz önünde bulundurabilirsiniz. Sonrasında ise hızlı bir şekilde eksikliklerini düzeltmeniz söz konusu olabilir.

Kredi Notum Düşüyor

Bu durumun çözümü için de kredi notunuzun neden düştüğü sorusuna cevap arayabilirsiniz. Neden kredi notunuz düşüyor. Kredi notunuzun düşmesinde ne gibi sorunlar yer alıyor. Bu durumları göz önünde bulundurmanız gerekebilir. Eğer kredi kartı borcu ödemesinden dolayı kredi puanınız düşüyorsa ödemelerinizi zamanında yaparak kredi notunuzu kolaylıkla yükseltebilirsiniz.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz