Fakirblog, 22 Eylül 2017

Kredi Notum Çok Düşük Ne Yapmalıyım ?

Kredi notunu daha önce detaylı bir şekilde açıklamıştık. Yine de bir özet geçmek gerekirse kredi notu: sizin bankalardan kredi çekmenizde ve çeşitli ürünlerden yararlanmanız da kullanılan bir puanlamadır. Bu puanlama 0 puandan başlayarak 1900 puana kadar devam eder. Öyle ise 1900 ün en güvenilir 0 puanın ise kredi ve diğer ürünler için ret cevabının en kolay verileceği puan olduğunu söyleyebiliriz.

Kredi Notu neden düşer ?

Daha önce takibe girmeniz yada borçlarınızı ödememeniz durumunda kredi puanınız düşüşe geçecektir. Borçlarınız hakkında çeşitli sorunlar yaşamanız durumunda ise notunuz bir anda sıfıra yaklaşmaya başlar. Bu durumda ise herhangi bir hizmetten faydalanamaz ve kredi çekemezsiniz. Peki ama böyle bir sorun ile karşılaştığınız zaman ne yapmanız gerekiyor? Dilerseniz bu soru başlıklarını birlikte cevaplandıralım.

kredi notu hesaplama

Daha önce bankalarla hiç çalışma yapmamış yada kredi kartı bulunmayan insanlarında bu şekilde kredi puanının hesaplanması 0 olabilir. Bu kişilerin herhangi bir bankacılık uygulamalarından yararlanması gerekebilir. Sistemde bu şekilde bir ürün ile faydalanmanın da son derece büyük bir önemi bulunacaktır. Bu kişiler diğer kullanıcılardan daha riskli olmasına rağmen bankacılık ürünlerinden yararlanabilirler.

Kredi notu neden sıfır çıkar ?

Avukatlık veya icralık olmanız durumunda yada borcunuz başka bir şirkete devredildiyse kredi notunuzun sıfır çıkması daha büyük bir sorundur. Bu sorunun ortadan kaldırılması içinse mevcut borçların tamamının ödenmesi gerekir ve düzenli olarak ödeme yapılacak şekilde bir ürünle çalışmaya başlanabilir. Aynı şekilde bu sorunla karşılaşmamak için de zamanında ödeme yapılarak kredi notu sorununu hızlı bir şekilde ortadan kaldırmanız mümkün olabilir. Bunun dışında zamana bağlı olarak yeniden kredili ürünleri sizin adınıza kullanmanız da mümkün olacaktır. Bankalarla çalışma yapmanın bu bakımdan büyük bir artısı bulunmaktadır.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz