Fakirblog, 22 Ekim 2017

Kurbanlık Fiyatları 2015

kurbanlık fiyatları 2015

Önce turizmcilerin isteğiyle okulların tatil süresi uzatıldı daha sonrasında ise Kurban Bayramı için geri sayım başladı. Peki ama herkesin merak ettiği sorunun cevabı ne olacak? Yani kurbanlık fiyatları 2015 senesi için nasıl belirlendi? Şehirler için farklılık gösterecek mi bu soruları sizler için cevaplandırmaya çalıştık.

Genel olarak baktığımız zaman şehirlere göre küçük farklılıklar görünse bile kurbanlık fiyatları açısından çok ciddi farklılıklar göze çarpmıyor. Fiyatların en fazla dalgalandığı iller arasında satış rakamlarının fazla olması nedeniyle İstanbul ilk sırada yer alıyor. Daha sonrasında ise kurbanlık satışlarının yüksek olduğu diğer büyük şehirler İstanbul ilini takip ediyor.

Küçükbaş kurbanlık fiyatları 2015 yılı için 700 tl den başlıyor ve 1200 tl ye kadar devam ediyor.  

Büyükbaş kurbanlık fiyatları ise 5.000 tl ile 8.500 tl arasında fiyatlarla alıcı bulabiliyor. Bu fiyatlara daha çok kurbanlıkların kiloları ve satıldığı yerin etki ettiğini söyleyebiliriz.  

Kurban Bayramı Ne Zaman Başlıyor

Kurban bayramı arife günü 23 Eylül 2015 tarihine denk geliyor. Dördüncü günü ise 27 Eylül 2015 Pazar günü oluyor. Kurban bayramı tatilinin okulların kapalı olduğu tarihe denk gelmesi de turizmcilerin isteği ile turizmin daha da canlandırması bekleniyor. Bilindiği üzere, bu sene turizm rakamlarında geçen seneye oranla bir düşüş yaşanması turizmcileri zora sokmuştu.

Yukarda verdiğimiz kurbanlık fiyatları net fiyatlar olmadığının altını çizelim. Zaman yaklaştıkça daha net fiyatları il il kurbanlık olacak şekilde sizlere sunmaya gayret göstereceğiz. Şimdilik gerek kurbanlık fiyatları gerekse et fiyatlarında bu rakamların söz konusu olduğunu görebiliyoruz. Ama zaman yaklaştıkça daha net aralıklar söylemek mümkün olabilir. Yapılan bazı yorum ve haberleri yorumlamak gerekirse kurban bayramının yaklaşması ile birlikte fiyatların daha da artmaya başlamasının da mümkün olabileceği söyleniyor. Bakalım hep birlikte bir aydan daha az zaman kalan kurban bayramında, kurbanlık hayvan fiyatları hakkında daha detaylı bilgiye sahip olacağız.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz