Fakirblog, 22 Ekim 2017

Leonardo DiCaprio Son Filmi The Revenant

Çok az film hakkında izlemekten çok şahit olmak kelimesi kullanılabilir. Kesinlikle Leonardo DiCaprio son filminin adı ile birlikte bu tanımlamadan da bahsettirmeyi başarıyor. The Revenant konusu hakkında daha detaylı bilgi vereceğimiz için filmi henüz izlemediyseniz yada izlemeyi düşünüyorsanız yazımızın kalan kısmını okumanızı tavsiye etmiyorum.

The Revenant Konusu

Filmin senaryosu Michael Punke’nin The Revenant isimli romanından uyarlanmış ve film için pek çok yönetmen ve başrol düşünüldükten sonra Leonardo Dicaprio isminde karar kılınmış. The Revenant konusu itibariyle bir hayatta kalma mücadelesini ekranlara getiriyor. 1800 lü yılların başında Hugh Glass (Leonardo DiCaprio) isimli bir kürk avcısı, kendi ekibiyle birlikte Kızılderililerin saldırısına uğrar. Daha sonrasında ise Kızılderililer kürklerine el koymak amacıyla peşlerinden gelir.

leonardo dicaprio son filmi

Senaryoda iç içe geçmiş pek çok hikaye anlatılmakla beraber, asıl konu Hugh Glass’ın bu kaçış esnasında bir ayının saldırısına uğraması ve ciddi anlamda yaralanması ile gelişir. Ekibin lideri tarafından onurlu bir ölümü hak ettiği düşünülen Glass’ın öldüğü zaman gömülmesi ve daha sonradan ekibe katılması için John Fitzgerald görevlendirilir. Ama Fitzgerald zamanın ilerlemesi ile birlikte onu gömmekten ve yanında beklemekten sıkılır. Hem onu öldürüp hem de soymak istediği bir anda oğlunun fark etmesi ile oğlunu Glass’ın gözleri önünde öldürür. Hem de onu soyarak kaçmaya devam eder.

Filmde paralel olarak kaçırılmış kızını arayan Kızılderili Reisinin de hikayesi yer almaktadır. Hatta Glass bir ara hem bu kızı kurtarır hem de başka bir Kızılderili ile kısa süreli bir yoldaşlık ilişkisi kurar. Oğlu gözü önünde öldürülünce 200 milden daha uzun bir yolu tek başına yer yer inanılmaz oyunculuk artıları göstererek kat eder. Film aşırı beğenilmesine rağmen sıkıldığını söyleyenlerin de oldukça fazla olduğunun altını çizmekte fayda var.

Leonardo DiCaprio Son Filmi 2015

Özellikle Oscar tartışmaları ile gündeme gelen ve acaba bu sene almayı  başaracak mı? Diye düşünülen Leonardo DiCaprio sanırım bu sefer şeytanın bacağını kırmayı başaracak. Sizin bu konuda düşünceniz nedir? Sizce Leonardo DiCaprio son filmi ile şeytanın bacağını kıracak mı?

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz