Fakirblog, 22 Ekim 2017

Maaşıma Göre Ne Kadar Kredi Çekebilirim

Kredinin onaylanıp onaylanmayacağı kredi notunuz ve ödeme alışkanlıklarınız ile doğrudan ilişki içerisindedir. Bazen istediğiniz miktar toplam borcunuza göre farklı yorumlanarak istediğiniz kredi verilmeyebilir. Böyle durumlarda başka bankalara giderek başvuruda bulunabilirsiniz. Gelelim asıl soruya en fazla ne kadar kredi çekebilirim  sorusuna…

Maaşıma Göre Ne Kadar Kredi Çekebilirim

Öncelikle almak istediğiniz krediden daha önemlisinin ödeyeceğiniz taksit miktarları olduğuna dikkat etmek gerekiyor. Sabit gelirinizin maksimum yüzde otuzluk veya yüzde kırklık kısmının takside ayrılmış olması gerekiyor. Buna uygun şekilde otuz altı ay taksite göre kendi kredi seçeneklerinizi belirleyebilirsiniz. Tabi biraz önce de değindiğimiz gibi daha önce ki ödeme şekilleriniz ve ödeme sorunlarınızın olup olmaması da maaşınıza göre çekebileceğiniz maksimum kredi miktarının ön plana çıkması şeklinde açıklanabilir.

maaşa göre kredi çekmek

Ek Gelir Gösterilerek Kredi Çekmek

Maaşınızın dışında faiz yada ek geliriniz bulunuyorsa bunları da kredi çekmeden önce bankaya belirtmeniz artı olarak görülebilir. Bu sebepten kanıtlayabileceğiniz başka gelirleriniz de bulunuyorsa bunları da bankaya belirtmeniz kolay kredi çekmeniz açısından avantaj olacaktır.

Maaşa göre kredi çekme

Tabi bu noktada dikkat edilmesi gereken asıl husus ise maaşınıza göre çekebileceğiniz maksimum kredi miktarının belirlenmesi için illa ki bir gelir belgesine sahip olmanız gerektiğidir. Bunun dışında kredi notunuzun da yüksek olması daha kolay bir şekilde kredi çekmeniz açısından avantaj oluşturacaktır. Maaşınızın düzenli bir şekilde hesaplanması, kredi ödemeleriniz ve kredi kartı ödeme alışkanlıklarınız yada başka bankalarla çalışmanız daha kolay bir şekilde kredi çekmeniz şeklinde yorumlanabilir.

Hazır konusu açılmışken bir konu başlığının daha altını çizmek istiyorum: kredi çekmek için mevcut kredi limitlerinizin de tamamının dolu olmaması gerekmektedir. Bu doğrultu da sizler de kredi notunuzu ve kredi miktarınızı hesaplayarak ne kadar kredi çekebileceğiniz rahatlıkla öğrenebilirsiniz. Bazı durumlarda tek bir bankada değil başvurunuzun onaylanmaması halinde farklı bankalara giderek kredi talebinde de bulunabilirsiniz.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz