Fakirblog, 22 Eylül 2017

Makale Yazarak Nasıl Para Kazanabilirim?

makale yazarak para kazanma

Son yıllarda yaşam şartlarının zorlaşmasıyla birlikte, insanlar yeni iş arayışları içine girdiler. Bunu yaparken de halihazırda çalıştıkları işten arta kalan zamanları tercih etmektedirler. Amaç ek kazanç olunca arta kalan zamanlarda ve tabiiki evden yürütülecek işler öncelik kazanmaya başladı. Günümüz koşullarında bu arayışlar internette son bulmaktadır. Teknolojinin gelişmesi hayatımıza birçok kolaylığı da beraberinde getirmiştir. Her tür eşyanın alım satımından tutun da yeteneklerin pazarlanmasına kadar nice fırsatlar yer almaktadır sanal ortamda. Eğer yer, mekan ve mesai sınırlaması istemiyorsanız sanal ortamda oldukça fazla iş imkanı bulunmaktadır. Makale yazarak para kazanmak da bu seçenekler arasındadır.

İnternetten Nasıl Para Kazanabilirim?

Pasta, yemek, takı tasarımı, organizasyon konularında kendinize güveniyorsanız, internette  bu konularda çok sayıda site bulunmaktadır. Evdeki işlerinizi aksatmadan, çocuklarınızı ve eşinizi de ihmal etmeden bu tür yollarla ek kazanç sağlamak mümkündür. Günümüzde   bilgisayarın ve internetin bulunmadığı ev yok denecek kadar azdır. Hepimiz işlerimizden arta kalan zamanlarımızda bilgisayar başında saatler geçiriyoruz. Bu zamanı para kazanarak daha verimli hale getirmek mümkündür. Anket doldurabilir, e- kitap satabilir, mail okuyarak para kazanabilirsiniz. İnternet sitelerinde araştırarak kendinize uygun birini seçmekle işe başlanmalıdır. En güvenli yol ise referans aldığınız bir şirketle çalışmaya başlamanızdır. Tanımadığınız bir şirket ödemeler gibi konularda sıkıntı yaratabilir. Daha önce bir tanıdığınız tarafından denenmiş bir şirket başlangıç için iyi bir adım olacaktır.

yazı yaz para kazan

Makale Yazarak Nasıl Para Kazanabilirim?

Yazım gücünüze güveniyorsanız, gündemi takip ediyorsanız, kendinizi geliştirmek istiyorsanız bu iş tam da size göredir. Sektördeki adı yazıtörlük olan bu yeni meslek dalı sizin için biçilmiş kaftandır. Önceliği ek iş olarak başlayan bu meşgale, sonrasında tek işiniz haline gelebilmektedir. Düşünsenize mesai saatleri yok, bir ofiste tıkılma mecburiyeti yok ve en önemlisi istediğiniz saatlerde çalışıyorsunuz. Hele bir de yazma işinden zevk alıyorsanız bu iş sizin için nerdeyse bir hobi halini almaktadır. Bol bol kitap ve gazete okumak,  gündemi yakından takip etmek işinizi kolaylaştıracaktır. İnternetin yeni sürprizi makale yazarlığı en çok ev hanımları, öğrenciler ve emekliler tarafından tercih edilmektedir.

Evde makale yazmak                                                            

Evde makale yazmak için üniversite mezunu olmanıza gerek yoktur. Okuduğunuzu anlayabiliyor ve kendi cümlelerinizle bunu anlatmayı başarabiliyorsanız makale yazabilirsiniz. Çalıştığınız firma sizden çeşitli konularda yazılar isteyecektir. Eğer konu hakkında bilginiz yoksa öncelikle internetten araştırma yapmanız gerekmektedir. Kısa bir araştırmadan sonra bilgileri zihninizde birleştirip,  kendi cümlelerinizle kaleme almanız gerekmektedir. Yazıların özgün olması esastır. Okuduklarınızdan tabii ki etkileneceksiniz ama bilgileri derleyip kendi süzgecinizden geçirdikten sonra kullanmalısınız. Başlangıçta çalıştığınız firmadan ilgi alanınıza giren ve bilginiz olan konularda yazılar verilmesi  talep edilmelidir. Daha sonra araştırdıkça bilgileriniz çoğalacak ve yazım gücünüzle orantılı olarak hızınız da artacaktır.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz