Fakirblog, 19 Eylül 2017

Mutfaktaki Kızartma Kokusu Nasıl Çıkar ?

Kızartma kokusu ile ilgili internette pek çok bilgiye ulaşmak mümkün… Hatta kızartma kokusu hakkında o kadar farklı yorumlar yapılıyor ki ortadan kaldırmak için denenen onlarca yöntemin olduğunu söyleyebilirim. Bir gün üşenmeden yapılan yorumlarda dahil olmak üzere kızartma kokusu nasıl çıkar konusuna yer vermiş bütün siteleri dolaştım. Çoğunlukla kızartma kokusu sorununu genellikle maskelemeye çalıştıklarını gördüm.

Izgara kızartma kokusu nasıl gider ?

Başka bir deyiş ile daha güzel bir koku ortaya çıkarmak neticesinde baskılamanın faydalı olduğunu söyleyebilirim. Aynı şekilde önceleri bende ızgaranın üzerine adaçayı ve kekik koyup bu hoş kokunun etkisiyle bastırmayı tercih edenlerden olduğumu söyleyebilirim.

balık kızartma kokusu nasıl çıkar

Kızartma kokusu evden nasıl çıkar

Denemedim ama çok samimi olduğum bir arkadaşım kızartma kokusunu gidermek için kızartma yaptığı alanın yakınında mum yaktığını söylemişti. Kızartma işlemi tamamlandıktan on dakika sonrada bu mumu söndürmüş bu arada mum da yanmaya devam etmiş. Ne kadar doğrudur bilemem ama bu şekilde kızartma kokusunun ortadan kalktığını söylemişti.

Bir gün fırsatım olur da denersem burada sizinle paylaşırım. Benim kızartma kokusu ile mücadelem ise daha çok standart yöntemlerle oluyor. Kokuyu baskılamak için standart oda kokularından yararlanıyorum ve daha sonrasında sadece mutfağın kapısını kapatıp havalandırmak için balkon kapısını açıyorum. En azından evin diğer odalarına kokunun gitmesinin önüne geçiyorum. Bu şekilde kokularla mücadeleyi daha etkili bir şekilde yürütmek mümkün oluyor.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. Mesut diyor ki:

    Özellikle balık yaptıktan sonra ev girilmez bir hal alıyor. Balık kızartması kokusunu çıkarmak için yönteminizi deneyeceğim.

Yorum Yaz