Fakirblog, 21 Ekim 2017

Nasıl İyi Bir Blog Yazarı Olunur ?

Blog yazarlığı giderek daha çok gündeme gelmeye başlayan bir kavramdır. Her ne kadar blog yazarlığı diyerek genelleme yapılsa da pek çok türü mevcuttur. Fakat kişisel sayfa denildiğinde en çok anlatılmak istenen bir blog sahibinin paylaşımlarda bulunması ve bu paylaşımların insanlık yararına olmasıdır.

Google’ın en başta seo konusunda insanlara vurgulamaya çalıştığı ve önemli bir kriter olan insanlık yararına olması oldukça mühimdir. Bu noktada blog yazarlığı yaparken farklı amaçlar göz etmek sizi bu sıfattan uzaklaştıracaktır.Blog yazarlığı, açtığınız ve kendinize sunduğunuz blog dünyasında yaptığı paylaşımlar ile size yüklenecek olan bir sıfattır.

kişisel blog yazarlığı

Bu noktada aslında bazı kriterlere açıklık getirmek yerinde olacaktır. Blog yazarlığı denildiğinde, 2 haftalık bir sitede yazı yazan kişiden söz etmek mümkün olmayacaktır. Bunun için en önemli kriter süredir. Zira Google’a kişisel blog diyerek bir arama yapıldığında ortaya çıkan sonuçlar oldukça vahim örnekleri de sizlere sunmaktadır. 10-15 içerikli siteler, ticaret amaçlı spama boğulmuş ve kişisel blog ile alakası olmayan siteler, reklama boğulmuş siteler sizlere Google tarafından sunulacaktır.İşte bu noktada bu tip blogların sahipleri için blog yazarlığı yapıyor demek çok da uygun olmayacaktır. Belli bir düzeni olan, periyodik olarak siteye uygun ve insanlara bir şeyler katacak yazılar yazan kişiler blog yazarı olarak görülebilir. Bu noktada kesin çizgiler olmadığı gibi gerekli bir yeterlilik de bulunmaktadır.

Günümüzde blog yazarlığı yapan çok önemli isimler mevcuttur. Az ama öz yazan, belli bir konuda tez niteliğinde paylaşımlar yapan blog yazarları, herkes tarafından takip edilmekte ve ilgi görmektedir. İşte böyle bir noktaya ulaştığınız anda bu sıfatı sonuna kadar hak edersiniz. Bir grafiker, yazar ya da yönetici… Yaşamda pozisyonunuz her ne olursa olsun böylesine bir aşamaya geldiğinizde blog yazmanın hem keyfine varmış hem de insanlık adına iyi bir şeyler yaptığınızdan ötürü blog yazarlığı sıfatını hak kazanmış olursunuz.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz