Fakirblog, 22 Ekim 2017

Nasıl Sosyal Bir İnsan Olabilirim ?

Giyinme, duruş, yürüyüş ve diğer tüm davranış şekilleriniz, diğer insanlara kim olduğunuzu göstermektedir. Belki de daha fazla sosyalleşmek ya da daha fazla arkadaş sahibi olmak için çok çabalıyorsunuz. Yapmanız gereken tek şey bu makaleyi okumak ve hayatınızı daha iyi ve eğlenceli hale getirmektir.

Temiz ve güzel konun

İnsanlar genellikle temiz olan ve güzel kokan insanların yanında olmayı tercih ederler. Bu yüzden günde iki defa dişlerinizi fırçalayın, her gün ya da bulunduğunuz iklime göre sık sık duş alın ve deodorant, parfüm gibi kozmetik ürünler kullanın.

Giyiniş tarzınızı değiştirin

Kıyafetlerinizle karşınızdaki insana nasıl bir mesaj gönderebilirsiniz? Sade, geniş ya da tek renkli kıyafetler giymeyi mi seviyorsunuz? O halde daha renkli ve canlı kıyafetler giymeyi deneyin. İnsanlar, eğlenceli bir hayata sahip gibi görünen ve bunu dışarı yansıtan insanlara karşı kendilerini daha yakın hissetmektedirler. Tamamen köklü değişiklikler yapmanıza gerek yok ama ufak değişikliklerle büyük farklılıklar ortaya koyabileceğinizi unutmayın. Gri, koyu ya da bej tonlarının yerine daha parlak renkler ve bebek mavisi, pastel yeşili yada pastel pembesi gibi mutluluk mesajı içeren renkleri denemelisiniz.Güncel modayı takip edin. İnternette şu anki moda olan ayakkabı, pantolon, tişört ve aksesuarları aratın. İnternet üzerinde size yararlı bilgi sağlayacak bir çok site ve blog bulunduğunu unutmayın.Kendinizi çok zorlamayın. Her moda olan şeyi giymek zorunda değilsiniz. Yapmanız gereken şey, vücut tipinizie, ten renginize ve kişisel zevklerinize en uygun olanını seçip giymek olacaktır. İnsanlar çaba harcamadan oluşturduğu stile uygun giyindiğinde daha havalı gözükmektedirler.

Görünüşünüzü değiştirin

Google’a girin ve hangi saç sitillerinin ve saç kesimlerinin şu an moda olduğunu ve hangilerinin yüz hatlarınızla ve kişisel zevklerinizle uyum sağladığını araştırın. Birkez daha hatırlatmakta fayda var; moda olan herşeyi denemek zorunda değilsiniz. Unutmayın ki size uygun olanı, sizin için en iyisidir. Eğer makyaj yapmaya ihtiyacınız varsa, YouTube’a girerek makyaj videolarını takip edebilirsiniz.

Nasıl Sosyal Bir İnsan Olabilirim

Dik ve havalı durun

Kambur bir şekilde durmayın. Bu hem sırtınız hem de karşınızdaki insanlar üzerinde bıraktığınız etki için kötü birşeydir. Dik durun ve omuzlarınızı hafif yukarı kaldırın. Başınız dik konumda insanların yüzüne bakın ve göz teması kurmaktan çekinmeyin. Bu insanlara, sizin hayattan korkmadığınızı gösterecek ve böylece daha fazla saygı göreceksiniz.

Yeni insanlarla tanışmaktan korkmayın

Çok sık görüşmediğiniz ya da hiç tanımadığınız bir insanın yanına giderek ona birşeyler sorun. Bu sorulardan biri “Saat kaç? Telefonumdaki/kol saatimdeki saatin doğru olup olmadığını öğrenmek istiyorum” bile olabilir. Daha sonra gülümseyin ve teşekkür edin. Bazı zamanlar ise karşınızdaki insanlar hakkında yorumlar yapabilirsiniz; “Aslında bu tişört senin üzerinde oldukça iyi duruyor”. Hergün farklı bir insanla konuşmayı deneyin. Böylelikle bir zaman sonra insanlar size daha çok alışmaya başlayacak ve sizle daha fazla etkileşim halinde olacaklar. Bu da yeni arkadaşlıklar doğuracak.

Farklı mekanlarda takılın

En basitinden, evden kendinizi dışarı atın. En iyi kıyafetlerinizi giyin, dik duruşunuzu bozmadan alışveriş merkezine birşeyler yemeye ya da kalabalık bir yerde yürümeye gidin. Bu gibi yerlerde yeni insanlara konuşabilir, onlara herhangi bir şey sorabilirsiniz. Böylelikle insanlara ne kadar rahat olduğunuzu gösterebilir, iletişim becerilerinizi geliştirebilirsiniz.

Güncel haberleri takip edin

Ünlülerin haberlerini, politikayı, dünya’da neler olup bittiğini ve eğlence dünyasındaki yenilikleri takip edin. Popüler kültür hakkında ne kadar çok bilgi sahibi olursanız, diğer insanlara konuşma başlatmak için o kadar fazla malzemeniz olur.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz