Fakirblog, 21 Ekim 2017

Ne İş Kurabilirim,İş Yapma Fikirleri

Ne iş yapabilirim? İş kurmayı hayal eden ya da bir işte çalışmak isteyen fakat kendisine uygun sektörü ya da işi bir türlü bulamayan yüzbinlerce kişinin sorduğu soru bu… Siz bu soruyu öncelikle kendinize sormalısınız. Eğer işin içerisinden bir türlü çıkamıyorsanız, etrafınızdan yardım almalısınız. Çevrenizdeki insanlar sizi, sizden çok daha iyi tanıyor olabilir. Bu yüzden yapmanız gereken şey çevrenizde olan insanlara, kendiniz ile ilgili aydınlatıcı sorular sormak… Aldığınız bu cevaplarla tatmin olmak zorunda değilsiniz. Yalnızca kendiniz hakkında birtakım ipuçları yakalarsanız, ne iş yapabileceğinizi bulmak sizin açınızdan daha kolay olacaktır. Dolayısıyla aldığınız cevapların beklediğiniz cevaplar olup olmaması çok da önemli değil. Zaten bu yorumlar sizi etkilemesin… Bu yorumlardan sadece fikir edinme noktasında yardım alabilirsiniz.

İş seçenekleri, çok büyük bir kategoride değişiklik gösteren seçeneklerdir. Yani iş kurmak istediğinizde ya da bir işte çalışmak istediğinizde, önünüze binlerce farklı iş ilanı gelecektir. Siz hangisini yapacaksınız, size en uygun seçenek hangisi, önemli olan bu… Ücreti yüksek ya da düşük diye bir işi tercih etmez, daha iyi bir iş ararsanız ya da kendinize güvenmediğiniz için ayağınıza gelen fırsatları teperseniz, iş bulmakta veya kurmakta çok ama çok zorlanabilirsiniz. Unutmayın ki sizi en çok tanıyan yine sizsiniz. Bu yüzden vereceğiniz karar yanlış da olsa, doğru da olsa asla üzülmemeli ve kararlılıkla yolunuza devam etmelisiniz. Yanlış bir karar vermiş olsanız da en kötü seçeneklerden bir tanesini elemiş olursunuz!

iş kurma fikirleri

 

Yeni iş fikirleri, her ne kadar riskli gözükse de tercih edilmeye değer fikirler çünkü dünyada yakalanan en büyük başarılar, her zaman en büyük risklerden doğmuştur. Bu yüzden kendinizi fikren ve ruhen yenilemeli, bundan önceki hayatınızda klasik bir yaşam sürdüyseniz de bundan sonra yeni fikirlere mutlaka açık olmalısınız. Yeni fikirlerle tanışmanın hayatınızı değiştirebileceğini sakın unutmayın. Dünyada bu şekilde hayatı değişmiş yüzlerce insan var! Bu insanların hiçbiri sizin de tahmin edebileceğiniz gibi sıradan insanlar değil. İşte kastettiğimiz şey tam olarak bu… Sıradan olmamak… Sıradan olmamak için, değişik fikirlerden korkmamalı, risklerin üzerine gitmelisiniz. Bu tabii ki delice şeyler yapmak anlamında değil. Zaten profesyoneller, risk alınması gereken yerde risk alanlardır. Fazla risk, geride binlerce liralık borç bırakacak bir iş geçmişine neden olabilir.

Aslında anlatmak istediğimiz, girişimci olmak… Girişimci ruhların kesinlikle kaybedeceği hiçbir şey yoktur. Çünkü girişiminiz başarısız olsa bile, başarılı bir yönetim sergilemek suretiyle anaparanızı kaybetmeyebilir, yeni bir iş için elinizde tutabilirsiniz. Ama kendinize güvenmezseniz bu dediklerimizin hiçbiri mümkün olmaz ve elinizde bulunan para, sadece bir süreliğine sizi idare etmeye yeter. Sonra yine parasız bir şekilde, hayatınıza devam etmek zorunda kalırsınız…

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz