Fakirblog, 22 Eylül 2017

Ne Kadar Kredi Çekebilirim ?

Geçtiğimiz hafta kredi kartı borçlarımın büyük bir kısmını kapatarak kredi çekmek istedim. Bunun temel nedeni ise genellikle kredi kartı borçlarımın asgari tutarını yatırdığım için kredi notu düşüşü ortaya çıkmasıydı. Biraz para biriktirip mevcut dört kredi kartımın kart borcunu kapatarak yeniden kredi başvurusunda bulunmak istiyordum. Kartlarımın toplam borcunu ödedikten sonra maaş aldığım bankaya giderek kredi çekmek istedim.

Kredi çekme isteğim neden onaylanmadı ?

Kredi notum güncellenmediği için ve eski kredim devam ettiği için yeniden kredi çekemeyeceğimi söylediler bu sebepten kredim onaylanmadı. Bu sürecin sonunda mevcut kredi kartı borçlarımın tamamını ödediğim için kredi kartı sayımı 1e düşürmek istiyorum. Hem borçlanırken daha rahat ederim hem de kazancımın büyük bir çoğunluğu elimde kalmış olur.

ne kadar kredi çekebilirim

Düzenli ödeme yaparak yeniden kredi notumu yükseltmeyi düşünüyorum. Yakın bir gelecekte kredi başvurusunda bulunduğum için bu durumun benim adıma bir artı olması da son derece önemli bir hal alıyor. Hali hazırda yeni kredi çekmek istediğimde yada gerek duyarsam kredi kartı limitimi artırmak istediğim zaman bu şekilde bir durumdan yararlanabilirim.

Maaşıma Göre Ne Kadar Kredi Çekebilirim ?

Gelelim başlangıçta kendi kendime sorduğum soruya yani: ne kadar kredi çekebilirim? Mevcut ödeme seçenekleri göz önüne alındığı zaman gelirimin dörtte biri benim zorlanmadan ödeyebileceğim kredi tutarını oluşturabilir. Yani 500-550 tl arasında bir kredi çekere borçlarımı sorunsuz bir şekilde ödemeye devam edebilirim.

Şahsi görüşümü soracak olursanız yeni bir borcun altına girebilmek için mevcut borcun azaltılması gerektiğini düşünüyorum. Bu sayede çekeceğiniz kredinin yada alacağınız kredi kartının sizin borcunuzu zorlamadan ödeyebileceğini söyleyebiliriz. Kredi notu yada kredi borcu kişilerin ihtiyaçlarını karşılamak adına üretilen sistemler iken bizler bir borcu diğer borçlarla kapatmayı alışkanlık haline getirdiğimiz için ödeme konusunda sorunlar yaşayabiliyoruz. Bu konuda mevcut borcu kazançlarla kapatmanın da son derece önemli olduğunu söyleyebiliriz.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz