Fakirblog, 22 Eylül 2017

Nevşehir Gezilecek Yerler

Nevşehir İç Anadolu’nun en dikkat çekici illeri arasında yer almaktadır. Pek çok diziye, filme konu olmuş şehir aynı zamanda günümüzde de cazibe noktası olarak ön plana çıkmaktadır. Özellikle yerli ve yabancı turistlerin sıklıkla ziyaret ettiği dört mevsimi ayrı güzelliğe sahip olan bir şehir olarak karşımıza çıkmaktadır.

Nevşehir Şehir Merkezi Gezilecek Yerler

Zamana bağlı olarak Nevşehir şehir merkezi gezilecek yerler bakımından giderek zenginleşmesini sağlamıştır. Özellikle Üniversite’nin açılması ile birlikte merkezde yer alan kafe ve restaurant sayısının giderek arttığını söylemek yanlış olmayacaktır.

Nevşehir Merkezde Ne Yapılır

Nevşehir’de daha çok genç nüfusu bünyesinde barındıran 2000 Evler Mahallesi ve üniversite civarında giderek artan kaliteli cafelerin bulunduğunu söyleyebiliriz. Bu cafelerin büyük bir çoğunluğunun da sadece gençlere değil, aynı zamanda orta yaş grubuna da hitap ettiğini belirtebiliriz.

Aynı zamanda şehir merkezinde yer alan alışveriş merkezi ile hem alışveriş yapmanız hem de güzel cafelerde oturarak zaman geçirmeniz de mümkün olmaktadır. Bunun dışında Nevşehir merkezde yer alan cafelerin sayısının da azımsanmayacak kadar fazla olduğunu belirtebiliriz.

Nevşehir Müzesi

Şehir merkezinde yer alan Hasan Emmi türbesinin hemen arkasında Nevşehir Müzesi yer almaktadır. Bu müzeyi ziyaret ederek bölgede bulunan, eski paralara, insanların giyim şekillerine, mamut fosillerine (önemli mağara kazılarından elde edilen) ulaşmak mümkündür. Kapadokya Gezisi ne başlamadan önce bu noktadan yardım almanız da son derece önemlidir.

Nevşehir Merkezdeki Oteller

Otel seçeneği söz konusu olduğu zaman Nevşehir Merkezdeki oteller adından sıklıkla bahsettirmektedir. Özellikle yeni açılmış oteller lüks bir şekilde konuklarını ağırlarken Nevşehir Merkez’de işinizi rahatlıkla halletmeniz de sağlanmaktadır. Aynı zamanda Kapadokya ilini gezmek isterseniz de Nevşehir Merkezde yer alan oteller bu konuda size destek sağlayabilir. Aynı zamanda Nevşehir Merkez’de yer alan pansiyonlarda konaklamak için yeterli profesyonelliğe sahiptir.

Nevşehir Gezilip Görülecek Yerler

Bu konuda değinmemiz gereken noktaların başında hiç şüphesiz Nar Kasabası gelmektedir. Bunun dışında Nevşehir’e bağlı ilçeler arasında Ürgüp, Avanos, Gülşehir, Kozaklı, Acıgöl, Derinkuyu, Hacıbektaş yer almaktadır. Peri bacaları yoğunlukla Ürgüp, Göreme ve Uçhisar’da yer alırken bunların dışında Kapadokya’nın tipik mağara ve yer altı şehirleri daha çok (ünlü olanları) Derinkuyu ve Kaymaklı’da dağılım göstermektedir.

Yer Altı Şehirleri

Dünya üzerinde eşi benzeri görülmemiş bir güzellik olarak ön plana çıkan yer altı şehirleri farklı bir güzellik arayışında olanlar için idealdir. Üstelik sadece Derinkuyu ve Kaymaklı’da yer almaz. Acıgöl, Mazı, Tatlarin gibi köylerde de ön plana çıkan yer altı şehirleri bulunmaktadır. Zaman içerisinde tanıtım ile bu yer altı şehirlerinin daha da öne çıkarılacağından hiç şüphemiz bulunmamaktadır .

Nevşehir Kapadokya Gezilecek Yerler

Bölgede cafelerin en yoğun olarak yer aldığı yer Göreme’dir. Bunun dışında bütün ilçelerde oldukça modern ve kaliteli cafelerin sohbet edilecek noktaların bölgenin damak tadını yansıtan restauranların yer aldığı da bilinmektedir.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz