Fakirblog, 22 Kasım 2017

Özel Bankaların Emekli Maaşlarına Ayrıcalıkları

emeklilik maaşı taşıma

Son dönemlerde emekli maaşları özel bankalar arasında büyük bir rekabete neden oldu. Yer yer yaptıkları kampanyalar ile emekli maaşlarını taşımak için bankalar şimdi de kredi faizleri ve uygun kredi seçenekleri ile yarışa devam ediyor.

Peki ama neden emekli maaşları bu kadar önemli?

Öncelikle düzenli bir maaş getirisi olduğu için büyük bir öneme sahip olan emekli maaşları, kredilerin ödeme grafiği göz önüne alındığı zamanda artıları bünyesinde barındırıyor. Emekli maaşını yattığı anda çekilen kredi taksiti sayesinde herhangi bir takip yada diğer sorunların ortadan kalktığı için emekli maaşları avantajları ile dikkatleri üzerinde topluyor.

Bankalar emeklilere ne gibi ayrıcalıklar sunuyor?

İlk başta uygun fiyatlı kredi vererek emekli maaşlarını bankalarına çekmek için yarışan daha sonrasında ise bazı ekstra ücret alınması gereken hususlardan muaf tutan bankacılar şimdi de kredi faizi ve dosya masrafı konusunda ekstra indirime gidiyor. Hesap işletim ücreti, kart aidatı, üyelik gibi hususlardan muaf tutulan emekliler için en uygun kredi nerede?

Geçtiğimiz günlerde Akbank Bireysel emeklilik başvurusu yapan müşterilerin 100 tl lik chip para armağan etmeye başladı. Tabi ki bu 200 tl lik ödemeler yapmanız halinde mümkün olacak bir durum…

Bankaların sunduğu kredi seçenekleri anlık olarak değiştiği için bu başlık altında yer vererek sizi yanıltmak istemem. Fakat bir gerçek var ki o da piyasaların durumuna ve diğer bankalarla rekabete bağlı olarak kredi faizlerinde bir takım oynamaların yapıldığı gerçeğidir. Emeklilerimize kolaylık sağlanması ve yakın bir dönemde söz konusu olan primin verilmesi şimdilik bir hayal gibi görünse bile yakında yeniden masaya oturulacağı gündemde bu sebepten emeklilerimizin daha kaliteli ve ayrıcalıklı bir hayat yaşamaları için bu kredi seçeneklerini de bizzat banka şubelerinden görüşmeniz de fayda bulunmaktadır.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz