Fakirblog, 22 Eylül 2017

Para Kazanmak İçin Hangi Konuda Blog Açmalıyım ?

Daha önceki yazılarımız da blog yazarak nasıl para kazanılır üzerine bilgiler vermiştik. Şimdi bu konuyu biraz daha genişleteceğiz. Blog açmak için Google’ın ücretsiz blog servisi olan  blogger sitesini kullanacağız ve bu yolla size blog açarak nasıl para kazanılır konusunu anlatacağım.

Şimdi öncelikle blogspot.com bir blog sitesidir. Bu site üzerinden para kazanmak istiyorsanız iki seçeneğiniz var. Bunlardan ilki, genel ve güncel konular üzerine blog açmak, bir diğeri ise her hangi bir alan ya da konu üzerine blog açmak.  Öncelikle birinci seçeneği bir irdeleyelim. Genel güncel konular nedir, bu alanın avantajları ve dezavantajları var mıdır ?

bloglardan para kazanma yolları

Bloglardan para kazanma yolları

Genel blog demek hemen hemen her konu da yazıların olduğu bir blog demektir. Bu konular içerisine moda, güncel haber, spor, magazin dünyası vb birçok alanı sokabilirsiniz. Bunun gibi bir bloğun en büyük avantajı konu sıkıntısı olmamasıdır. Bu haberleri yazarken işin için bir tarz katabilir ve kendi yorumunuzla yazabilirsiniz. Bazı konular vardır ki hemen hemen herkesin merak ettiği şeylerdir. Örnek vermek gerekirse, twitter da hashtag ne demektir veya üniversitede hangi fakülteyi seçmeliyim gibi konular çok genel konulardır ve çok kişi arar bu konuları. Bu tarz yazılardan özellikle günlük belirli bir miktarda yazar ve eklerseniz süreli tıklanırsınız. Ayrıca bu konuların yanında yazıldığı zaman çok hit getiren ama sonradan hiti düşün yazılarda ekleyebilirsiniz. Bu tarz yazıları da günlük ekler ve üstüne üstlük yorum alırsanız diğer genel konularınız çok hit alır ve google da yukarılara çıkar. Bu tarz bir blogun bir diğer avantajı kısa sürede para getirmeye başlamasıdır.

Hangi konuda blog yazmalıyım

Genel güncel bloglar iyidir ama sürekli yazı yazmanız gerekir. Eğer yazıları keserseniz hitiniz düşer. Buda bu blog un dezavantajıdır.Bu tarz blogların dışında bir de belirli bir konuda ve kategori de yazılan bloglar. Şimdi bu tarz bir blogu inceleyelim.
Bu konuda en çok yazılan yazılar spor ve moda üzerine. Haliyle spor ve moda üzerine çokça blog mevcut. Sizde bu konularda yazabilirsiniz. Sporun belli bir alanında, futbol, tenis, basketbol vb yazabilirsiniz. Bununla beraber moda da hangi renkler, hangi kıyafetler ya da ayakkabılar üzerine yazabilirsiniz. Bu blogların en büyük avantajı belirli bir yazı yazmanız yeter. Günde 2-3 yazı bu blogunuzu çok iyi bir noktaya getirir. Pek tabi bu durumda size aynı yazı üzerinden uzun vade de para kazandırmayı sağlar.
Bu tarz blogların kötü yanı ise ilk kurduğunuz zamanlarda az ziyaretçisi olur. Zamanla hiti artar. Sonuç olarak her tarz blog da emek harcarsanız sonunda karşılığını alırsınız.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz