Fakirblog, 19 Eylül 2017

Patateslerin Çimlenmemesi İçin Ne Yapılmalı ?

Son zamanlarda çimlenmiş patateslerin son derece tehlikeli olduğuna dair pek çok haberle karşılaştık. Özellikle yapılan deneyler neticesinde uzmanların çimlenmiş patateslerden uzak durulmasını söylemesine karşın patateslerin çimlenmemesi için ne yapılmalı sorusuna yeterince cevap alamadığımızı da söyleyebiliriz.

Çimlenmiş patates yemek zararlı mı ?

Bu konuda çok fazla bilgi bulamadım. Ama ne yapılırsa yapılsın patatesler uzun süre kaderlerine terk edildiği takdirde çimlenmeye başlıyor ki bu durumda son derece can sıkıcı bir hal alabiliyor.  Böyle bir sorunla karşılaşmamak adına çeşitli yöntemler geliştirildiyse bile bunların işe yarayanlarının az olduğunu söyleyebilirim. Özellikle benim gibi nemli iklimde yaşıyorsanız bu çimlenmenin daha hızlı olduğunu söylemekte mümkün oluyor.

patates neden filizlenir

Patateslerin filizlenmemesi İçin Ne yapılmalı ?

Patateslerin filizlenmemesi için öncelikle iki adet yeşil elmadan yardım alabilirsiniz. Bu haberi okuduktan sonra deneme fırsatım oldu ki şu ana kadar bir sorun yaşamadığım için sizinle paylaşma gereksiniminde bulundum. Patates torbasının içerisine orta kısımlarında olmak üzere iki adet yeşil elma atıyorsunuz. Bu şekilde hızlı çimlenmenin önüne geçildiğini söyleyebilirim. Deneme amaçlı yaptığım çuvalın içerisinde bir çimlenme belirtisi ile karşılaşmadığım için mutluyum. Daha ilerleyen zamanlarda çimlenme sorunu ile karşılaşırsam sizinle yeniden paylaşacağım. Aynı şekilde sizler de bu konuda bilginiz varsa yada daha pratik bir öneriniz varsa bizimle paylaşırsanız sevinirim.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz