Fakirblog, 22 Ekim 2017

Paypal Nedir? Nasıl Kullanılır? Paypal Hakkında Merak Edilen Her Şey

Paypal oldukça yaygın kullanılan, her geçen gün müşteri potansiyelini büyüten bir online ödeme sistemidir. E-Posta adresi ile kişilerin kredi kartlarını ve banka hesaplarını ilişkilendirerek, kolay ve güvenli ödeme işlemleri yapma imkanı sunar. Bu yazımızda Paypal ile ilgili en çok merak edilen konuları gözden geçireceğiz…

Paypal’a Nasıl Üye Olunur?

Paypal’a üye olmak oldukça kolay. Üye olmak istediğinizde karşınıza bireysel ve kurumsal olmak üzere iki tip üyelik seçeneği çıktığını göreceksiniz. Bireysel üyeliklerde, e-posta hesabınızı kredi kartınızla eşleştirerek ödeme yapabilir ve ödeme alabilirsiniz. Kurumsal üyelikler ise, adından da anlaşılacağı gibi kurumlara hitap etmektedir. Bir alışveriş sitesi sahibiyseniz, kurumsal üyelik aracılığıyla müşterilerinizden paypal ile ödeme alabilirsiniz. Biz bu yazımızda daha çok bireysel kullanıcıların merak ettiklerinin üzerinde duracağız…

paypal hesabı nasıl açılır

Bireysel kullanıcı olarak üye olmak için, karşınıza çıkan formu doldurmanız yeterli. E-postanızı da hemen onaylamanız halinde, artık bir paypal kullanıcısı olarak ödeme almaya hazır hale geliyorsunuz. Peki ya ödeme yapmak için? Ödeme yapmak için ise kredi kartınızı tanımlamanız gerekiyor. Paypal hesabınıza kredi kartınızı tanımlayarak, paypal ile ödeme kabul eden tüm alışveriş sitelerine güvenli bir şekilde ödeme yapabilir ve sorun çıkması halinde paranızı geri alabilirsiniz.

Nasıl Kredi Kartı Eklerim?

Paypal ile ödeme yapabilmek için kredi kartı tanımlamanız gerekiyor. Bunun için “kart ekle” bölümüne tıklayarak kredi kartınızın üzerinde yer alan bilgileri paypal ekranına girmeye başlayabilirsiniz. Ardından temsili çekilen cüzi bir miktarı da paypala bildirerek, kartınızı onaylayabilirsiniz. Paypal’a en fazla sekiz kart ekleyebilirsiniz.

paypal kart ekleme

Banka Kartıyla Ödeme Yapabilir Miyim?

Evet. Paypal aracılığıyla banka kartınızla da ödeme yapabilirsiniz. Fakat kartınızda bakiye olması gerekiyor. Banka hesaplarında kredi kartında olduğu gibi bir limit tanımlı olmadığından eğer kredili mevduat hesabınız da yoksa kartınızın mutlaka artı bakiye de olması gerekiyor.

Paypal ile Arkadaşlarıma Para Gönderebilir Miyim?

Evet. Paypal sadece alışveriş sitelerine değil, arkadaşlarınıza da ödeme yapmanızı sağlar. Dilediğiniz kişiye para gönderebilir ya da e-posta adresinizi onlara söyleyerek para talep edebilirsiniz. Gelen para Paypal bakiyesi olarak bekletilir. Dilerseniz bu bakiye ile alışveriş yapabileceğiniz gibi, dilerseniz banka hesabınıza da çekebilirsiniz.

Paypal’dan Çekilen Para Kaç Günde Gelir?

Paypal ile kendi banka hesabınıza para çekebilirsiniz. Tanımladığınız banka ve IBAN bilgisine para çekme talebi verdiğinizde hemen talebiniz işleme koyulur. Paypal tarafından para bir gün içerisinde gönderilmektedir. Gönderilen bu paranın sizin hesabınıza yansıması ise üç iş günü sürmektedir. Örneğin Pazartesi çektiğiniz bir para, Salı günü gönderilir ve Perşembe günü hesabınıza yansır. Üstelik bu işlemden Paypal hiçbir komisyon talep etmemektedir.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz