Fakirblog, 22 Eylül 2017

Seo Nedir ? Nasıl Uygulanır ?

Artık her ihtiyacın internetten giderilmeye çalışıldığı bir devirdeyiz. İnsanlar, bilmediği bir şey olduğu zaman, direk olarak bilgisayarın başına oturmaktadır. En çok kullanılan siteler ise arama motoru siteleridir. Bir siteye gideceğimiz zaman ya da bir konu hakkında araştırma yapacağımız zaman direk olarak arama motorları kullanmaktayız. Bu konuda özellikle Google bildiğiniz gibi Dünyanın bir numarasıdır.

Seo Nedir ?

Bu yüzden biz de kendi blogumuzu Google’a uygun hale getirip, istenen kelimeler için bizi en üst sıralara çıkarmasını sağlamalıyız. İşte buna SEO (Arama Motoru Optimizasyonu) denir. Seo sayesinde siteniz en üst sıralara çıkacak ve sitenizin ziyaretçisi günden güne artacaktır. Peki bu kolay mı? Tabi ki de hayır. Blogunuza uygun Seo stratejileri uyguladığınız sürece sitenizden ziyaretçi eksilmez bunu unutmayın. Eğer Seo’yu tam olarak uygularsanız, sitenize ücretli reklam vermek gibi bir sıkıntıya düşmezsiniz. Çünkü gerek yok zaten ziyaretçiler sizi kolaylıkla bulabiliyordur.

seo nedir

Seo yapmanın önemi

Seo için en önemli konuları araştırıp öğrenebilir, daha sonradan bunu kendiniz de uygulayabilirsiniz. Öncelikle şunu anlamalısınız ki bu iş, uzun süreçli ve zor bir iştir. Kısa bir araştırma yaparsanız zaten Seo uzmanları filan görebilirsiniz internette. Yani bu işin eğitimini alıp daha sonra bundan para kazanan insanlar var. Çünkü gerçekten Seo çok önemlidir. İnternet dünyası büyümeye devam ettikçe de Seo daha da önemli bir hale gelecektir.Ayrıca Seo sitenize gelen ziyaretçi mutluluğu üzerine kuruludur. Bu sayede Seo, sadece Google’ın sitenizi gezen robotlarını değil ziyaretçilerinizi de mutlu etmenizi sağlar.

Seo nasıl uygulanır ?

Seo uygulamaları Site içi ve Site dışı olmak üzere ikiye ayrılır. Site içi çalışmalarında anahtar kelimeler, yazılar arasındaki bağlantılar, site haritaları, yazı ekleme güncelliği gibi konular vardır.Site dışında ise sitenize link gönderme (backlink), sitenizi başka siteler üzerinden ünlü bir hale getirme gibi konular vardır.Unutmayın! Seo demek, Google demektir, Google demek, Türkiye’de internet kullanıcılarının %95‘i demektir.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz