Fakirblog, 22 Kasım 2017

Sıcak Hava Balonu ile Kapadokya Balon Turu

kapadokya balon turu

Gökyüzüne hiç bakmadığınız bir açıdan bakmaya ne dersiniz? Sıcak hava balonunun sırtında yapılan bir Kapadokya gezisi, soğuğa veya uykusuzluğa rağmen akıllardan asla çıkmayacak bir deneyimin oluşmasını sağlıyor.

Geçen her sene turizmin gelişmesi ile beraber Nevşehir’de balonculuk sektörünün de oldukça olumlu bir şekilde gelişmesine neden oldu. Bu özelliği Kapadokya’da balon turu yapmak bir ayrıcalık halini alırken yakın bir gelecekte var olan balon filosu sayısının da ciddi anlamda artış yapması gündemde…

Kapadokya Balon Turu

Kapadokya’ya gökyüzünden bakmak için sabah 5 gibi Nevşehir merkezde kaldığımız otelimizden ayrılarak balon şirketinin bize özel tahsis ettiği araçlara bindik. Yol boyunca farklı vadilerden geçerek aşıklar tepesi adı verilen yer şişirilmeye başlanan balonumuzun yanına geldik. Bu arada kahvaltılık ikramları yedikten sonra Kapadokya’ya gökyüzünden bakmanın ilk adımlarını atıyorduk. Balon turu pek çok gezginin ölmeden önce yapılması gerekenler listesinde yer aldığı için her geçen gün daha çok rağbet görüyor.

Balon sepetleri ise, 16 kişilik yada daha büyük olacak şekilde hizmet vermeye devam ediyor. Benim sayabildiğim yaklaşık 100 adet balonla gökyüzüne doğru yolculuğumuzu sürdürürken kısa bir süre sonra muhtemelen bir daha ender görebileceğimiz manzaralara doğru yolumuza devam ediyorduk.

Kapadokya Balon Turu Ne Kadar Sürüyor

Ben hiç fotoğraf çekmem diyen insanların bile bir balon turu içerisinde 500 ün üzerinde fotoğraf çektiği söyleniyor. Pilotumuzla bu konuda konuşurken başlarda önemsemesem bile yükseldiğimiz zaman neyi kastettiğini daha iyi anladım. Balon turu gerçekten eşsiz bir güzellik olarak ön plana çıkıyor ve yaklaşık olarak 60 dk kadar sürüyor. Yapılan turun özelliğine göre bu  süreler kısalıp uzasa bile yeterli sürenin 60 dk olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim.

Yere indikten sonra sembolik olarak verilen bir uçuş sertifikası ile balon turunun hatıralarından birini elde ediyorsunuz. Aynı zamanda aşağıda yer alan, şampanya ve ikramlar ile balonunuz toplanırken sizde kahvaltınıza kaldığınız yerden devam ediyoruz.

Balon Turları Ne Kadar

Kesin bir fiyat söylemek yanlış olacaktır. Buna rağmen Kapadokya balon turu ortalama 100 tl ile 200 tl arasında değişen bir fiyat ile satışa sunuluyor. Bu durum biraz da uçacak turist sayısı ve yerli yabancı turist orantısına bağlı olarak değişim göstermekte…

Kapadokya balon turu yazımızı burada noktalıyoruz.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz