Fakirblog, 22 Kasım 2017

Suya Düşen Telefona Yapılması Gerekenler

telefon suya düşerse

Eğer kullandığınız akıllı telefonunuz suya düşerse, garantisi olsa dahi garanti kapsamı dışında kalacaktır.Ancak telefonunuz suya düştü diye tüm ümidinizi kırmayın.Sizler için yazdığımız bu yazımızda aşağıda bulunan talimatları yaparak telefonunuzu tekrar kurtarabilirsiniz.

Öncelik olarak telefonunuz suya düştüğünde açık ise çıkarır çıkarmaz kapatın.Böylelikle telefondaki tüm elektriği keserek cihazın bozulmasını engelleyeceğiz.Bu işlemi yaparken biraz hızlı olmamamız gerekiyor beklemeden çıkardığınız an kapatın.

İkinci olarak telefonun içerisinde ki hafıza kartını, sim kartınızı ve bataryayı çıkararak daha hızlı kuruması için havayla temasını kolaylaştırın.

Üçüncü olarak kulaklık girişini,şarj girişini,kart yuvalarını ağzınız ile vakumlayarak içerisindeki suyu dışarı çıkarmaya çalışın.

Dördüncü ve son adımımız bir derin kabın içerisine pirinç doldurup telefonu içerisine daldırın ve 48 saate yakın bekletin.Sakın ha saç kurutma makinesi  gibi ısıyla çalışan cihazlar ile kurutmayı denemeyin.6-7 saatte bir telefonun pozisyonunu yani temas alanlarını sürekli değiştirin.48 saat sonrasında telefonunuzu inceleyin nemli kalan yerleri varsa silin biraz daha bekleyin.Eğer kuruduğuna emin iseniz ve biraz şansınız var ise telefonunuz açılacaktır.Açıldığında telefonunuz bazı fonksiyonlarında sorun yaşayabilir ancak küçük maliyetlerde olacaktır.Bir telefoncudan bu basit sorunları yaptırabilirsiniz.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz