Fakirblog, 22 Kasım 2017

Telefon Alırken Dikkat Etmeniz Gerekenler

Öncelikte fiyatına bir bakın, gerçekten o kadar para vermeyi hak ediyor mu? Bundan ilk olarak marka takıntısından kurtulun, marka diye en pahalı olması gerekmiyor.Param var kardeşim  alırım diyorsanız siteden çıkın bence. Amacımız sizler için en kaliteli ve en uygununu bulabilmek. Telefonun kamerası olmazsa olmaz, kamera kalitesine bakın size uygunsa diğer adımlara geçelim. Marka olarak bakmayın telefona modelini bir araştırın şikayetçi olan var mı? örneğin  her şeyi güzeldir fakat şarjı 3-4 saatte bitiyordur. Bu sebeple diğer insanların görüşlerini de araştırın.

Telefon Alırken Dikkat Etmeniz Gerekenler

Şarj süresi
Kamera özelliği
Desteklediği işletim sistemi.
İnceliği ve esnekliği.
Cam özelliği.
Orijinal olması.
Diğer insanların çok fazla şikayetçi olmaması.

Yukarı da belirttiklerimiz bilindik olaylar, bunların dışarısında son zamanda Apple ‘ ın bükülme vakasını biliyorsunuzdur.  Telefonun donanımı harika fakat cebinize koysanız hemen büküle bilir otururken.

Bu gibi sorunlar oluşabileceği için yeni çıkan modelleri almadan önce biraz bekleyin. Hemen yeni çıktı hurra deyip almayın, bakalım sorunları çıkacak mı? Ne gibi arızaları var bunları  görmeniz gerekmekte.

Telefon Alırken Dikkat Etmeniz Gerekenler

Diğer bilinmeyen püf noktaları belirtelim, para kazanmak kolay değil. Benim ne eksiğim var? Marka telefon istiyorum diye ısrar ediyorsanız şöyle yapmanız gerekmektedir. Yeni model piyasaya sürüldükten sonra bazı kişiler 2. olarak satabiliyor aradıklarını bulamadıkları için. Sizde 1 ay daha bekleyip uygun bir fiyattan 1 aylık bir telefon alabilirsiniz. Telefon beğenirken sizden önce almış tanıdıklarınız varsa onların telefonlarını incelemeye başlayabilirsiniz. Bir oyun açın 15-20 dk oynayın telefonun sıcaklığını kontrol edin. Bataryanın durumunu kontrol edin. Ama bükülüyor mu diye sakın test etmeyin, sonra papaz olursunuz akrabanız ile.

Neden çakma bir telefon almamalıyım?
Gerekli kontroller yapılmadığı için bu çakma telefonlar 1-2 dolar masraf ile yapılıp 100 dolara piyasada satılıyor. Bu telefonu elinize almayın cebinizde taşımayın, çocuğunuz olmaz aman dikkat.
İleride eşinizle ilişki sırasında bu çakma telefonlar yüzünden problem yaşaya bilirsiniz, performansınızı düşürür. Gözle görülmüyor fakat çok kötü derecede tehlikeli.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz