Fakirblog, 22 Kasım 2017

Trafik Kurallarına Uymayanları Şikayet Etmek

trafik kuralları şikayet

Trafik kuralları ister yaya ister sürücü olsun hepimiz için geçerlidir.Yaya da olsanız şoför de olsanız bu kurallara uymak zorundasınız.Kurallara uyulmadığı zamanda maddi ve manevi ceza ve yaptırımlar uygulanır.

Özellikle trafiğin yoğun olduğu şehirlerde sık sık trafik kuralları çiğnenir.Bunların başında en çok kırmızı ışık ihlalleri ve emniyet kemeri kullanılmadan trafiğe çıkılma gelmektedir.Bunların yanı sıra park hataları,hız sınırı ihlali,hatalı şerit değiştirme de en çok ceza alınan ihlallerdendir.

Emniyet Genel Müdürlüğünün yeni uygulaması ile birlikte bu sorunların biraz daha azalacağını düşünüyoruz.Bu yeni uygulama da trafik kuralı ihlali yapan araç ve kişilerin fotoğraflarını çekip EGM’ye gönderdiğiniz zaman cezai yaptırım uygulanacaktır.Nasıl mı ? Kırmızı ışıkta geçen bir araç gördünüz fotoğrafını çekin,emniyet şeridinden giden bir araç gördünüz,yaya geçidine park etmiş bir araç gördünüz çekin fotoğrafını Emniyet Genel Müdürlüğünün sitesine yollayın.Aşağıdaki linkten trafik kurallarını ihlal edenleri şikayet edebilirsiniz…

http://www.egm.gov.tr/sayfalar/ihbar.aspx

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz