Fakirblog, 21 Ekim 2017

Turkcell 4.5 G Simkart

turkcell 4.5g

İhalenin tamamlanmasının ardından, 4.5g ye adım adım yaklaşıyoruz. Zaman yaklaştıkça bazı detayların daha çok önem kazandığının da altını çizmek istiyorum. Benim gibi sizler de Turkcell 4.5 g teknolojisinden yararlanacaksanız Turkcell’in sizler için hazırladığı internet adresini ziyaret edebilirsiniz. Bu adres aracılığıyla numaranızı ve şifrenizi girerek cihazın 4.5g uyumlu olup olmadığını öğrenmek mümkün oluyor. Eğer eski bir simkart kullanıyorsanız yeni simkartınızı Turkcell İletişim Merkezlerinden hızlı bir şekilde değiştirmeniz de mümkün olmaktadır.

Bunun için bazı şartları sağlamanız da gerekiyor. Öncelikle 4.5G nin nasıl kullanıldığını anlatalım. Öncelikle 4.5G ye uygun bir cep telefonuna sahip olmanız gerekiyor. Şu an için piyasada bulunan akıllı telefonların sadece onda birinin 4g uyumlu olduğunu düşünürsek bu teknolojiye uygun cep telefonuna sahip olup olmadığınıza dikkat etmenizi tavsiye ediyoruz. Çünkü bazı forum sitelerinde yer alan listede aslında 4G desteklemeyen telefonların da 4G destekliyormuş gibi yazıldığını görebilirsiniz. Detaylı bir şekilde araştırma yapmak bu sebepten büyük bir önem taşıyor. Aynı şekilde yazımızın başında da belirttiğimiz gibi Turkcell’in hazırladığı internet sitesi üzerinden telefonunuzun uygun olup olmadığına göz atabilirsiniz.

4.5 G Nedir

Hızlı bir şekilde internete girmemizi sağlayacak bu teknoloji, kesintisiz bir şekilde istediğimiz yerden internete bağlanmamızı sağlıyor. Bu sayede HD filmleri izleyebilecek, sosyal medyada daha aktif olacak ve daha hızlı internetin keyfini süreceksiniz. Her şekilde yeni internet teknolojisi olarak yorumlanan 4.5 G yakın gelecekte hayatımıza iyice dahil olacak ve zaten online olmaya alıştığımız için alışkanlıklarımızı daha kolay yaşamamıza olanak sağlayacak.

4.5 G Tarifleri Nasıl Olacak

Şu an için gündeme gelmeyen fakat yakın bir tarihte daha çok dillendireceğimiz bir soru da 4.5g tarifeleri olarak ön plana çıkacak. 3g nin geri plana atılması ile birlikte yeni cihazların kullanımının artması ve 4.5g nin ön plana çıkması ile birlikte daha fazla bu konu konuşulacak gibi görünüyor. Üstelik operatörler arası rekabetin artması ile birlikte bu konuda çeşitli kampanyaların yapılması da mümkün görünüyor. Umut ederiz ki operatörler 4.5 G tarifelerini şimdi ki 3G tarifeleri ile aynı fiyatlandırma çerçevesinde tutarlar.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz