Fakirblog, 19 Eylül 2017

Vodafone 4.5 G Simkart

vodafone 4.5g

1 Nisandan itibaren çok daha hızlı internete merhaba diyeceğiz. İhalesi tamamlandıktan sonra 4.5 G için sadece geri sayım yapılıyor. Peki ama 4.5G ile hayatımızda ne değişecek? Bu soruların cevaplarını sizler için araştırdık. Dilerseniz 4.5 G ne demek o konuya değinelim.

4.5 G Nedir

Yüksek hızda internete ulaşmamızı sağlayan 4.5 G, yeni internet teknolojisine verilen genel isimdir. 4.5 G uyumlu cep telefonları yardımıyla internete bağlanarak hızlı internetten son derece kolay bir şekilde faydalanabilirsiniz. Bunu yapmak için aynı zamanda uyumlu bir simkarta sahip olmanızın gerekli olduğunun da altını çizelim.

Aynı zamanda bu yeni teknolojinin internet hızının yanı sıra daha az kesinti anlamına geldiğinin de altını çizelim. Yani başka bir deyiş ile ülkemizde çok daha geniş alanlarda internette gezinme imkanına ulaşarak rahatlıkla cep telefonunuzdan internete bağlanabilirsiniz.

4.5G Uyumlu Simkart

Vodafone kullanıcıları diğer operatör kullanıcılarına oranla son derece avantajlı bir yere sahiptir. Çünkü vodafone kullandığı mevcut simkartlar 4.5G teknolojisine uygun olduğu için ekstra bir işleme gerek kalmadan sadece 4.5g uyumlu bir cep telefonu yardımıyla bu ayrıcalıklı internet teknolojisinden yararlanabilirsiniz. Tabi ki, bunun için de 4.5g nin aktif olacağı 1 Nisan tarihinin beklenmesi gerekiyor.

Aynı zamanda ihalede de belirtildiği üzere 4.5g nin aktif hale gelmesinin ardından sadece 2024 senesine gelindiği zaman Türkiye’de çok büyük alanlarda bile bu teknolojiden yararlanacağımızın altını çizelim. Böylelikle istediğimiz yerden HD film izleyebilecek, dosyalarımızı indirebilecek yada sosyal medyada daha aktif bir şekilde paylaşımlar yapabileceğiz. Sadece tarihe ulaşmayı beklememiz yeterli olacaktır. Vodafone kullanıcılarının da bu işlem için beklemesi gerekiyor. Eğer uygun bir cihazınızın varsa 1 Nisan tarihi ile birlikte hızlı internet seçeneğinden yararlanabilirsiniz. Telefonunuzun bu teknolojiye sahip olup olmadığını merak ediyorsanız 4.5G uyumlu telefonlar makalemizden detaylı bilgiye sahip olabilirsiniz.

Aynı zamanda 4.5 G tarifelerinin ne kadar olacağı ve ne zaman tam olarak netleşeceği de şimdilik soru işareti olarak ön plana çıkıyor. 3G nin tabiri caizse pabucunun dama atılmasından sonra 4.5 G tarifelerinin fiyatlarının da günümüzde ki 3G tarifeleri ile aynı olması gerektiğini düşünebiliriz. Henüz operatörlerin bu konuda net bir yorum yapmadığını düşünürsek yakın bir gelecekte tarife bilgileri hakkında bilgi sahibi olabiliriz.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz