Fakirblog, 25 Eylül 2017

Whatsapp Mavi Tık Uygulamasını Kaldırıyor Mu ?

whatsapp haberleri

Mavi tik güncellemesi ile son dönemlerde gündemden düşmeyen whatsapp geri adım mı atıyor? Yapılan güncelleme sonrasında hayatımıza bir anda giren çift mavi tikler pek çok kişinin zorluk yaşamasına neden olmuştu. Özellikle whatsapp gizlilik ihlali mi yapıyor? Sorusunun sıklıkla sorulmasının ardından isteyenin bu özelliği kaldırabileceğini duyurdu.

Aslında güvenlik ihlali olduğu için whatsapp’ın yakın bir gelecekte bu kararını yeni güncelleme ile birlikte kaldırması planlanıyordu. Biraz erken kaldırıldığı için mutsuz kullanıcılarının memnun olduğunu söyleyebiliriz. Peki ama bu işlem nasıl yapılmalı ve hangi adımlarla kaldırılma işlemi tamamlanmalı?

Whatsapp Mavi Tık Uygulamasını Kaldırıyor Mu ?

Öncelikle mavi tik yeniliğinin kaldırılması bir güncelleme ile değil yeni bir opsiyon ile mümkün olacak, bu da kullanıcıların bazı adımlar atmasını zorunlu hale getiriyor. Öncelikle Whatsapp’ın resmi internet adresini ziyaret ederek işleme başlıyoruz.

Adreste bize sunulan APK Fıle isimli dosyayı indirme işlemini tamamlıyoruz. Daha sonrasında ise aynı şekilde telefonumuza indiriyoruz.  Bu sefer de tamamlandıktan sonra özellikler kısmında söz konusu özelliği devre dışı bırakmamızı sağlayan bir opsiyon ile karşılaşıyoruz.

Şimdilik bu özellik sadece İOS ve Windows işletim sisteminde bulunan telefonlar için getirildi. Yakın bir gelecekte diğer işletim sistemleri için tekrar güncellemesi yapılmaması durumunda farklı konuları da konuşuyor olabiliriz. Çünkü hala on milyonlarca kullanıcının istemeye istemeye bu özelliği kullanmaya devam ettiği biliniyor. Yeniden düzenlenmesi halinde ilk güncellemede de çift mavi tik özelliğinin opsiyona düşürülmesi bekleniyor.

 

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz