Fakirblog, 22 Kasım 2017

Windows 8 ! Yeni Nesil İşletim Sistemi

Microsoft son işletim sistemi olan Windows 8’i  geçtiğimiz haftalar satışa çıkardı ve satışa çıkarmasıyla birlikte çeşitli incelemelerin yanı sıra bir çok özelliği de detaylı olarak gün yüzüne çıktı diyebiliriz. Bizde bu yazımızda sizlere, Microsoft’un yeni işletim sistemi Windows 8’in özelliklerinden bahsederek, bu yeni işletim sistemini sizlere tanıtacağız.

İşte Windows 8’in özellikleri;

  • Bol Sürücü Desteği Bulunmakta : Hepimiz Windows için bazı sürücüleri bulma ve yükleme sıkıntısı çekeriz. Windows 8 ile birlikte bu sıkıntı ortadan kalkmışa benziyor. Çok fazla donanımın sürücülerini bünyesinde barındıran Windows 8, bu özelliği ile bir çok kişinin işine yarayacak bir gelişme göstermiş.
  • Bilgisayarınız Daha Hızlı : Windows 7 ile kullanıcıların sıklıkla şikayet ettiği yavaşlık durumu, bu yeni işletim sistemi ile ortadan kaldırılmışa benziyor. Bilgisayarın yavaş çalışmasına sebebiyet veren bazı ara yüzler ve uygulamalar Windows 8’te yer almıyor. Bu sayede ciddi bir hız performansı artışı sağlanmış görülüyor.
  • Ebeveyn Kontrolü : Artık internetin bile güvenli hale getirildiği ebeveyn kontrolleri ile, sizde bilgisayarınıza ebeveyn kontrolü uygulayarak müdahale etme şansına sahipsiniz. Çocuğunuz için özel bir kullanıcı açabilir. Bu kullanıcının bilgisayarı kullanma süresini ve ne gibi programları kullanabileceği gibi seçimleri kolaylıkla yapabilirsiniz. Örneğin, 1 saatlik bir kullanma limiti girdiniz. 1 saat sonra bilgisayar otomatik olarak kilitleniyor ve kullanımı ancak şifreyle oluyor.
  • Ağ Bilgisayarlarınızı Yönetin : Ağınızda bulunan bir çok bilgisayar varsa ve bu bilgisayarları kontrol etmek istiyorsanız artık Windows 8 ile bu mümkün. Ayrıca, diğer bilgisayarların çeşitli özelliklerini kapatabilir veya kısıtlayabilir duruma getirme şansına da sahipsiniz.
  • Metro Özelliğini Keşfedin : Bu özellik, aslında dokunmatik ekrana sahip monitörlerde, kullanıcının daha etkin bir şekilde Windows 8 kullanımı deneyimlemesi amaçlanmış. Programlar ve pencereler arasındaki geçiş hızlılığı ve kullanım kolaylığı gibi bir çok özellik eklenerek Windows 8 kullanıcı için bu özellik eklenmiş.
  • Artık Logomuz Daha Farklı : Windows 8’in piyasaya çıkmasıyla fark edilen ilk değişikliklerden birisi Microsoft’un Windows için logo değişikliğine gitmesi oldu.
  • Daha Güvenli : Windows 8 ile daha güvenli bir bilgisayar deneyimi sunmayı amaçlayan Microsoft, önceki işletim sistemlerinin bazısında bulunan Widget desteğini kaldırmış durumda. Widget desteği ciddi derecede güvenlik açığı oluşturuyordu ve bu yüzden kullanıcılardan bir çok tepki almıştı.
  • Multimedya Merkezi Desteği Eklendi : Online multimedya merkezi sayesinde bir çok uygulamaya ulaşmanız artık çok daha kolay. Ayrıca kurulumları da oldukça hızlı.
  • To Go Özelliği Eklendi : Artık yanınızda sadece 16 GB’lık bir USB disk ile Windows 8’i her yere götürmeniz mümkün.  USB sürücünün USB 3.0 desteklediğinden emin olun.

Windows 8 ‘ i 79 liraya satın alıp orjinal sürümünü indirebilirsiniz

http://windows.microsoft.com/tr-TR/windows/buy

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz