Fakirblog, 25 Eylül 2017

WordPress Admin Panel Kullanımı ve Başlangıç Ekranı

Wordpress Admin panel Kullanımı

WordPress Admin panel Kullanımı

Merhaba arkadaşlar bugün fakirblog.net olarak size WordPress admin panel kullanımı hakkında bilgi vereceğiz.Admin panelden neler yapabiliriz onları tek tek inceleyeceğiz.İlk olarak değineceğimiz konu wordpress yönetici panelinde hangi sekmeler ne işe yarıyor olacak…

WordPress admin girişi yaptığınızda ekranınıza başlangıç ekranı gelmektedir.Başlangıç ekranının sol köşesinde yönetici menüleri bulunmaktadır.Bu menülerden sitemize içerik girmek,resim yüklemek,yorumları kontrol etmek,site görünümünü düzenlemek gibi işlemleri yapabiliriz.

wordpress admin

Orta panelde bulunan bir bakışta kısmında sitenizde bulunan yazı sayısı,yorum sayısı,sayfa sayısı ve kişisel wordpress tema bilgileri yer almaktadır.Onun altında bulunan aktivite kısmında son yazdığınız yazıları ve sitenize gelen yorumları görebilirsiniz.Hemen sağ tarafta bulunan hızlı taslak kısmında sitenize yazmak istediğiniz bir yazıyı ekleyerek taslak haline getirebilirsiniz.

WordPress admin panel açılış görüntüsü yukarıda ki gibidir.Şimdi size tek tek solda ki menülerin ne işe yaradığını açıklayacağız.

WordPress Admin panel Kullanımı

Yazılar : Bu sekmeden web sayfanıza içerik girebilirsiniz.Girdiğinizi içerikleri düzenleyip yayınlayabilirsiniz.Sitenizde olmasını istediğiniz kategorileri ve yazı içi etiketleri yine bu kısımdan ayarlayabilirsiniz.

Ortam : Buradan sitenize yüklenmiş resim,video gibi metaryalleri görebilirsiniz.Resim yükleme ve düzenleme işlemlerini bu kısımdan yapabilirsiniz.

Sayfalar : Blogunuza eklemek istediğiniz sayfaları bu bölümden ayarlıyoruz.

Yorumlar : Sitenize gelen yorumları düzenleyip,onaylama ve yayınlamayı buradan ayarlıyoruz.

İletişim : Kullanıcılarınızın sizlere ulaşmasını sağlayan kısımdır.Bu kısım iletişim eklentisi ile çalışmaktadır.

Görünüm : Bu sekmeden wordpress tema ayarlarını yapabilirsiniz.Hangi temayı seçeceğinizi, seçtiğiniz temayı düzenlemeyi bu kısımdan yapıyoruz.

Eklentiler : Bu menüde sitenizde kullandığınız eklentiler bulunmaktadır, ayrıca burada eklenti ekleme ve silme işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz.

Kullanıcılar : Sitenizde editör,yazar veya yönetici yetkisi vermek istediğiniz kişilere kullanıcı hesabı bu kısımdan açabilirsiniz.

Araçlar :  WordPress yedekleme ve yedeği site içine aktarma işlemi bu kısımdan yapılmaktadır.

Ayarlar : En önemli kısımlardan birisi ayarlardır.Bu bölümde sitemizin genel ayarları,bağlantı ayarları,yorum ayarları gibi ayarlar bulunmaktadır.Sitenin isminin değişimi ve anahtar kelime ayarları da bu kısımdan yapılmaktadır.

 

Evet arkadaşlar bu konumuzda size wordpress admin paneli kullanımı hakkında bilgi vermeye çalıştık.Aklınıza takılan bir soru, yapamadığınız bir işlem varsa bize yorum yazarak ulaşabilirsiniz.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz