Fakirblog, 19 Eylül 2017

Xbox Kinect Nedir

kinect bilgisayara bağlamak

Hala ateri oyunlarında vurduğumuz ördeğin mantığını anlayamam. Derenin altından çok sular aktı, teknoloji çok gelişti ve yenilikleri ile baş döndürecek seviyelere geldi. Tabi ki bizimde yaş kemale erdi ama içimizde ki oyun aşkı bitmedi bir türlü… Hal böyle olunca geçenlerde xbox one mı alsam yoksa içerisinde kinect bulunan bir xbox 360 mı alsam sorusunu bir bilirkişiye oyun delisi canım dostum Rıfat’a sordum. Rıfat bu konuda bana detaylı bir bilgilendirme yaparak Xbox 360 kinect bulunan üründen almamı istedi. Aslında onun amacının karşılıklı olarak multiplayer oyun oynamak olduğunu sonradan öğrendim ama neyse…

Xbox 360 Kinect Fiyatı

Bir teknoloji mağazasına girerek %25 indirim kuponumu da kullanıp 900 tl civarında bir fiyatla içerisinde kinect bulunan xbox’ı satın aldım. Yani normal fiyatı 1200 tl lerdeydi ama ben birkaç ekstra oyun, oyun kolu ve pilde aldığım için bu fiyatın üzerine çıktığımı söyleyebilirim. 250 Gblık olan Xbox lardan aldım. Farklı farklı modelleri yer alıyor çok fazla bilgi sahibi olmadığım için yorum yapmak istemiyorum. Kutuyu eve getirip hızlı bir şekilde kurulumu yaptım kutunun içerisinde 3 aylık gold üyelik çıktı. İki adet kinect oyunu ve bir adet normal oyun verdiği için bu oyunları online olarak oynamakta mümkün oluyormuş.

Xbox farklı bir dünya, oyunları olsun online altyapısı olsun çok farklı şimdilik bilgisayar kullanmayı bırakıp youtube a bile xboxdan giriyorum. Ama bu yazıda asıl anlatmak istediğim tabi ki kinect nasıl çalışıyor ve kinect kullanımı gibi konular olacaktır. Ülkemizde çok fazla ses getirmemesine şaşırdığım bu teknoloji günlük kalori ihtiyacınızın büyük bir çoğunluğunu da sizin yerinize yakmanıza olanak sağlıyor.

Kineck Yorumları

İlk kullanıcı yorumlarına göz attığımız zaman Kinect’in sınıfı geçtiğini söylemek yanlış olmayacaktır. Hızlı kullanımı ve oyunları açması yeterli oluyor. Üstelik oynamak için çok geniş bir odaya ihtiyaç duymuyorsunuz. Sadece küçük bir boş alan olması yeterli oluyor. Kinect aynı zamanda pek çok oyunda iki kişinin de oynamasına olanak sağlıyor. Rekabet ortamı oluşturduğu için zamanın nasıl geçtiğinin farkına bile varamıyorsunuz. Benim oynadığım oyunlar arasında Kinect Adventure ve Kinect Spor oyunları yer alıyordu. Bu oyunlar arasında Dart oyunun en az yorucu olanı olduğunu söyleyebilirim. O an için anlaşılmasa bile uzun süreli kinect ile oynamanız durumunda kollarınızın yorulmaya başladığını fark ediyorsunuz. İkinci günün sabahında hem kollarımda hem de bacaklarımda ciddi bir ağrı ile uyandım. Dikkatli oynamanın ve alıştıra alıştıra oynamanın da önemli olduğunu belirteyim. Asistanı sayesinde kaç kalori yaktığınızı ve ne zaman durmanız gerektiğini de görebiliyorsunuz.

Kinect Bilgisayara Nasıl Bağlanır

Bu işlem için ekstra bir aparat almak gerekiyormuş. Ama kinect ayrıcalığından yararlanmak istiyorsanız bilgisayarınızda da pek çok oyundan bu sayede faydalanmak mümkün oluyormuş. Şimdilik kinecti bilgisayara nasıl bağlamamız gerektiği konusunda daha detaylı bir yazı yazacağım. Uzun lafın kısası bir oyun konsolundan beklediğinizden daha fazlasını tek başına kinectin sunduğunu söylemek mümkün olacaktır. Ama kinect araba yarışı gibi oyun seçeneklerinin yanı sıra daha çok spor, dans ve bireysel mücadelenin yer aldığı oyun seçeneklerinde daha çok ön plana çıkmayı başaran bir yapıya sahip oluyor. Bu da kinecti diğer seçeneklerden ayıran özellikler arasında yer alıyor. Herhangi bir adaptör tutma gerekliliği bulunmadığı için gönül rahatlığıyla bu oyunu oynayabilirsiniz. Her geçen gün farklı bir oyunun piyasaya sürülmesi de kinecti ayrıcalıklı yapan seçenekler arasında tutmayı başarıyor.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz