Fakirblog, 22 Ekim 2017

Yağları Yakmak İçin En Etkili Yöntem

Yaz aylarının yaklaşmasıyla kıyafetler inceldi, çirkin vücut hatlarının ortaya çıkması moralleri bozdu. Hal böyle olunca da forma girmek, vücut şeklini düzeltmek, fit bir görünüme kavuşmak ve plajlarda vücudunuzu çekinmeden sergileyebilmenin yolları aranmaya başlandı. Mayıs ve Haziran ayında sıkı bir antrenman ve beslenme programı ile 8 haftada istediğiniz forma kavuşabilirsiniz. Tabii forma girerken sarkmaları, elastik deri görünümünü ortadan kaldırmak için de vücut geliştirme yani ağırlık çalışmaları size en büyük desteği sağlayacaktır.

En Hızlı Nasıl Yağ Yakarım ?

Öncelikle yol haritasını çizmekte büyük yarar var. Amacınız ne, ne zamana kadar hazır olmalısınız ve haftada kaç gün ayırabilirsiniz. Tüm bunları belirledikten sonra yola çıkabilirsiniz. 8 haftada ortalama olarak vücut ağırlığınızın %10′u kadar kilo verebilirsiniz ve yağ oranınızı da %3-5 oranında azaltabilirsiniz. Bunun için sıkı çalışma gerekiyor. 8 hafta gibi bir zaman diliminde bunu başarmak istiyorsanız haftanın 3-4 günü vücut geliştirme, 3 günü de mutlaka yüksek yoğunluklu aralıklı kardiyo yani HIIT yapmalısınız. Tabi beslenme planınızı da unutmamak gerek. Yağı tamamen kesmeye dayalı, yavaş sindirilen kaliteli karbonhidrat kaynakları ve tabi olmazsa olmaz protein. Aldığınız kalorinin %10′u yağ, %40′ı karbonhidrat ve %50′si de proteinden gelmeli ki hem yağlarınızda kurtulun hem de ince hatlarla kas inşa edin. Sahillerde, plajlarda göğsünüzü gere gere dolaşın.

interval kardiyo

İnterval Kardiyo ile Yağ Yakma

Yağları yakmak için en etkili yöntem sabah aç karnına 30-45 dakika arası invertal kardiyo yapmanızdır. Bu şekilde gece boyu açığa çıkmış serbest yağ asitlerinden hızlıca kurtulabilirsiniz. Ancak koşuya geçmeden önce 15 dakika karın egzersizleri yapmanız göbek bölgenizdeki yağları yakmanız açısından büyük yarar sağlayacaktır. Önce 15 dakika 30 tekrarlı minimum dinlenmeli karın egzersizleri akabinde de yüksek yoğunluklu aralıklı kardiyo.

Kardiyoyu koşu bandında ya da eliptik bisikletle yapmanızı şiddetle öneririm. Kardiyodan sonra 1 saat boyunca bir şey yememeniz yararınıza olacaktır. Sonrasında ise hafif bir kahvaltı. Kahvaltı süt, yağsız peynir, yumurta, salatalık domates gibi besinlerden oluşmalıdır. Öğlen yemeğinde avuç içi kadar kırmızı et sebze, akşam yemeğinde de ızgara tavuk, balık, hindi gibi beyaz et tercih etmelisiniz. Yanında bir kase taze salata yiyebilirsiniz. Zeytinyağı kullanımı maksimum bir yemek kaşığı kadar olmalıdır.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz