Fakirblog, 25 Eylül 2017

Yatırım Fonlarının Alım Satım Saatleri

B Tipi Fon Alım Satım Saatleri

İMKB tahvil ve bono piyasasının açık bulunduğu günlerde saat 2’ye kadar alım-satım talimatı, talimatın verilmesinin ardından ilk iş günündeki pay fiyatı üstünden, saat 2’den sonra verilmiş olan alım-satım talimatıysa 2 iş günü sonra pay fiyatı üstünden gerçekleşmektedir. İMKB tahvil ve bono piyasasının kapalı olduğu günde verilen alım-satım talimatı, talimatın verilmesinden sonra ilk hesaplamada bulunacak pay fiyatı üstünden gerçekleşmektedir.

Likit fon alım satım saatleri

Likit fonlardaysa iş günlerinde saat 9-14 arasında o gün fiyatıyla alım satım işlemi gerçekleştirilebilir. Saat 14’le yeni gün fiyatının sisteme girildiği saat arasındaysa, o günkü fiyat üstünden fon geliri satış işlemi gerçekleştirilir. Yeni gün fiyatı sisteme girildiği saatle 24 arasındaysa o gün fiyatı üstünden geri satım ve yeni gün fiyat üstünde alım işi olabilir.

Yatırım Fonlarının Alım Satım Saatleri

A Tipi Fon Alım Satım Saatleri

İMKB hisse senedi piyasasının açık olduğu iş günlerinde saat 13:30’a kadar alım-satım talimatı, talimat verilmesini takip eden ilk iş günü pay fiyatı üstünden, saat 13:30 sonrasında verilen talimatta ise 2 iş günü sonraki pay fiyatı üstünden alım-satım gerçekleşir. Fon alım satım birin fiyatları arasında fiyat farkı bulunmaz. Sadece alım satımda işlem gerçekleşme tarihi farkı vardır.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz