Fakirblog, 22 Ekim 2017

Youtube Video Yükleme ile Para Kazanma

İnternet üzerinden para kazanma yöntemlerinin en popüler olanlarından biri de Youtube dan para kazanmaktır. Bunun için yapmanız gereken şey insanların ilgisini çekecek ve çokça izlenecek videolar çekmek ya da yüklemek. Bu doğrultuda yapmanız gereken başka önemli nokta ise Google adsense hesabınız ile Youtube adsense hesabınızı aktif ediyorsunuz. Yani bağdaştırıyorsunuz. Bu konular için internette çokça sitede destek mümkün. Biz şimdi biraz daha youtube da para kazanma yöntemine odaklanalım.

Yüklenen videolardan para kazanma

Youtube dan sürekli bir şekilde para kazanmak istiyorsanız bunun için yapmanız gereken bazı önemli adımlar var. Öncelikle yükleyeceğiniz videoyu kendiniz yüklemeniz gerekiyor. Bu noktada dikkat etmeniz gereken husus çekeceğiniz videoların legal olması. Yani illegal olursa silinme ihtimali var. Buna izin vermemek için ve sabah kalktığınızda videonun silinmiş olduğunu görmemek için legal videolar yükleyin. Bu size ömür boyu youtube dan para kazandıracaktır.

Youtube Video Yükleme ile Para Kazanma

Size bu konuda örnek bir video türü söylemek istersek mesela yemek tarifi videoları çekebilir ve yükleyebilirsiniz. Üstelik bu videolarda kendiniz görünmeyebilirsiniz bile. Ortalama 4-5 dakikalık bir video çekebilir ve ömür boyu para kazanırsınız. Bu videoyu ilk yükleyen sizseniz sizden sonra birileri sizin videolarınızı yüklerse kaldırtma ihtimaliniz var.
Gelelim youtube dan en çok nasıl para kazanılır sorusuna. Pek tabi bu işi yapıyorsanız çok fazla para kazanmayı isterseniz. Bunun mümkün olduğunu bildiğimiz için size bu konuda ki önemli püf noktalarını anlatacağız.

Youtube’dan para kazanma taktikleri

Öncelikle bunun için size lazım olan ilk şey tüm dünyadaki insanların izlediğinde ilgisini çekecek ilginç ya da komik bir video bulmanız. Bunu pek tabi youtube a yüklüyorsunuz ve ardından bu videonun sosyal medyada yaygınlaştırmasını yapıyorsunuz. Bunun için birazda para harcamanızda fayda var. Ardından video bir milyon kişi tarafından izlenirse ortalama bin dolar eğer video 10 milyon kişi tarafından izlenirse video size 10 bin dolar para getirir. Tabii ki böyle bir video bulmak zor iştir. Bu tarz bir videonuz yoksa size tavsiyemiz insanlara faydalı olabilecek videolar çekmeniz. Mesela makyaj yapmayı biliyorsanız makyajla ilgili yararlı videolar çekip koyabilirsiniz. Bunun haricinde oyun oynuyorsanız oyun videoları çekebilirsiniz veya hobilerinize göre videolar çekip koyabilirsiniz.

Youtube izlenme sayısını nasıl arttırabilirim ?

Bu konuda size verebileceğimiz en güzel tavsiye sosyal medya üzerinde aktif olmanızdır. Eğer facebook, twitter, instagram, pinterest gibi pek çok sitede aktifseniz videolarınız da çokça tıklanır. Sizin videolarınıza kayıtsız kalmayan insanların paylaşımlarını beğenin onlarla arkadaş olun sizde onların videolarını paylaşın. Bu size hem arkadaş hem takipçi kazandıracak hem de videolarınızın tıklanmasını arttıracaktır.

Eğer yeni başlayacaksanız oyunlara ilgi duyuyorsanız korku oyunları oldukça izlenme alıyor. Bunun yanında kaliteli kamera şakaları da dünya çapında izlenme alan videolardan. Unutmayın özgün her video size para kazandırır.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz