Fakirblog, 25 Eylül 2017

Yurt Dışı Turu Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Seyahat ve turizm acentelerinin internet reklamlarında çoğunlukla; hava yolu vergisi, uluslararası seyahat sigortası, erken rezervasyon iptal bedeli gibi hususlardan bahsedilmez. İnternet ortamında denk gelinen reklamlarda yurt dışı tatil paketlerinin cazip fiyatları hemen dikkat çekmesine karşın bahsi geçen ücrete nelerin dahil olduğunun çok iyi araştırılması ve sonrasında seyahat acentesi seçilmesi gerekir. Günümüzde artık seyahat ve turizm acenteleri Güney Amerika turları, okyanus ötesi gemi turları, Uzakdoğu’da mistik geziler, Avrupa seyahatleri gibi oldukça geniş içerikli yurt dışı tatil paketleri sunuyor.

Yurt Dışı Turu Alırken Dikkat

Tüm bu geniş içerikli yurt dışı tatil seçeneklerinin reklamlarında birçok detaydan bahsedilmezken, ilk bakışta önemsiz gibi görünen detaylar için yapılacak harcamalar toplamda ciddi bir meblağ tutabiliyor.Yurtdışı tatillerin ilk tercihlerinden olan Avrupa turlarının reklamların yaygın bir şekilde adı geçen her şey dahil otel rezervasyonlarında bazen sadece kahvaltının fiyat oluyor.

Yurt dışı turları hakkında bilgi

Her şey dahil kelimesi geçtiği için sabah akşam fark etmeden, içecekler de dahil olmak üzere hiçbir şey için ekstra ödemeye yapmayacağını düşünenlerse otele yerleştikten sonra gerçeklerle yüzleşiyor. Öğlen ve akşam yemeği için cebinden harcama yapılması gerekmediyse tatilcilerin bütçesinin önemli bir bölümünü harcamasına sebep olabiliyor. Ayrıca Avrupa’nın tarihine ev sahipliği yapan dünyaca ünlü merkezlerinde yer aldığı söylenen 4-5 yıldızlı otellerin tam olarak konumunun da öğrenilmesinde fayda var. Zira bazı tatilciler Avrupa tatiline çıkarken konumuyla seyahat açısından avantaj sağlayacak bir otelde konaklayacağını zannederken, otelinin şehir merkezine kilometrelerce uzakta olduğunu fark edebiliyor.

tumblr_mb0tqlvewn1qze0z6o1_1280.jpg

Yurt dışı turları nasıl oluyor

Uçuş vergileri, uluslararası seyahat sigortası bedeli ve tur rehberi hizmetinin de fiyata dahil olup olmadığının sorulmasında fayda var. Ayrıca internet reklamlarında yazanlara gözü kapalı inanmadan, iletişime geçilen seyahat ve turizm acentesinin kredi kartına hangi şartlar altında taksit yaptığının da kesinlikle sorulması gerekiyor. Belirli ödemeler için vade farkı koymadan kredi kartına taksit yapan kimi acenteler, ödenecek tutara  veya vize ücretleri de dahil olduğunda taksitlerin %8 oranında vade farkıyla yapıldığını söyleyebilir. Ödeme konusunda her şeyin ilk aşamadan netleştirilmesi ve tatil boyunca alınacak tüm hizmetlerin öğrenilmesi, yurt dışında tatil yapmak isteyen herkesin dikkat etmesi gerekenlerin başında yer alıyor.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz