Fakirblog, 25 Eylül 2017

Zayıf Görünmek İçin Ne Yapmalı

Kadınların ben büyük sorunlarından biri de kiloları. Beslenme şekillerimize göre aldığımız kilolar bazen bizleri olduğumuzdan daha kilolu bile gösteriyor. Bölgesel yağlanma ya da balık etli tabirine giren kişiler ne yazık ki giydikleri elbiselerle de huzurlu değil. Olduğundan daha kilolu göründüğünü hisseden kadın mutsuz oluyor. Peki zayıf görünmek istemez misiniz? Gelin beraber bu sorunun üstesinden gelelim ve bazı giyim hileleri ve kuralları ile 2 beden daha zayıf görünmenin püf noktaları nelermiş bakalım.

Zayıf görünmek için giyim hileleri

Giyim hileleri ile daha ince görünmenin yolları konu başlığını internette sık sık görürsünüz. Peki nedir bu giyim hilesi ya da nasıl daha ince görüneceksiniz. Alışverişe gittiğinizde seçtiğiniz elbise bazen çok dar ya da bol olabiliyor. Kombin yaparken genelde yapılan hata tercih dar kesimden yana ise alt ve üst dar şeklinde şekilleniyor ve bu bazen basen ya da göğüslerde taşmalara sebep oluyor. Bol seçim yapanlarda ise yine aynı şekilde bedenin alt kısmı ya da üst kısmı elbise içinde kaybolurken diğer tarafta tam oturma meydana geliyor. Bunu önlemek ve daha ince görünmek için biraz düzene ve hileye ihtiyaç var. En basit hile ise bedeninizi tanımaktan geçiyor. Alt kısım bol tercih edilirken üst kısım dar kesimden yana olmalı. Ayna karşısına geçtiğinizde seçimlerinizin ne kadar doğru olduğunu göreceksiniz. Bir diğer seçenek ise siyahtır. Kadın olsun erkek olsun siyah kusurları kapatan ve size zerafet veren bir renktir. Eğer kalçalarınız çok genişse ya da beliniz isteğinizin dışında kalınlık varsa mutlaka siyah rengi kullanın. Unutmayın siyah asil olduğu kadar sizin dostunuzdur.

Zayıf görünmek için kıyafet seçimi

Ofis ya da daha resmi giyinilmesi gereken bir yerde çalışıyorsanız genellikle kumaş tarzı elbiselerle ve belli kıstaslarla yaşamaya alışmak gerekir. Ancak özel hayatta olduğu gibi iş hayatında da şık ve çekici olmak her kadının önceliğidir. Buna uygun olarak yine beden dilini ortaya koymak için gösterişten uzak ama alımlı görünmelisiniz. Burada yapmanız gereken özellikle bel çevresinde yine kalınlaşma varsa uzun kesim ceketler uygundur. Bu ceketler kalçalara kadar uzanır ve dar kesimi ile belinizi sarar. Olduğunuzdan daha ince görüneceğiniz gibi oldukça da güzel bir görüntü yakalarsınız. Burada aşırı dar olmamasına dikkat edin. Sizi ince göstereceği gibi toplum içersinde giysileriniz sizin temsilciniz olarak sizden bir adım önde gideceğinden dikkat etmeniz gerekir. Bir diğer konu ise kalçalarınız fazla geniş olduğunu düşünüyorsanız dikkatleri o noktada çekmeniz gerekiyor. Burada yine ceketler imdadınıza yetişiyor. Bedeni tanı uygun elbise seç.

zayıf görünmenin yolları

Zayıf gösteren elbise modelleri

Hayatın parçası olan etekler, seçimi ile de bazen sıkıntıya sokuyor. Olduğunuzdan daha zayıf görünmenin yolları  sorusuna bir cevapta buradan geliyor. Etek seçimi için beli dar aşağıya doğru bollaşan ve hatta giyeceğiniz ortam uygunsa kabaran modelleri tercih edin. Ama kesinlikle vücudu saran ve bütün vücut hatlarını ortaya döken balık etek modellerine yaklaşmayın. En büyük hatanız bu olur.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz